Lider savladao Sušicu u Čačku

U 14. kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Sušice gostovali su u Čačku, odakle su se vratili bez osvojenih bodova. Lider na tabeli Borac slavio je sa 3:1 (2:0) i tako naneo šesti poraz kragujevačkom srpskoligašu u ovoj sezoni. Jedini pogodak za Sušicu postigao Filip Đurović u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Sušice nisu uspeli da zaustave pobedničku seriju bivšeg superligaša iz
Čačka

Bivši superligaš iz Čačka stvorio je više šansi, iskoristio greške u odbrani Sušice i zabeležio još jednu pobedu u nizu.

Domaćin je došao u vođstvo u 21. minutu. Posle kornera sa desne strane, u petercu Sušice nespretno je intervenisao golman Mihailo Veličković i u duelu sa jednim igračem Borca pao, a na drugoj stativi neometan glavom je loptu u mrežu sproveo Lazar Obradović i doveo Čačane u vođstvo.

U 38. minutu bilo je 2:0 za lidera na tabeli, koji je do sada samo po jednu utakmicu izgubio i remizirao. Nesporazum u odbrani kragujevačkog srpskoligaša ispred linije 16 metara iskoristio je Marko Ilić, izbio pred golmana i loptu poslao po zemlji u mrežu.

Posle odmora Sušičani su zaigrali bolje i uspeli su da postignu pogodak. U 61. minutu korner sa leve strane izveo je Nikola Đukić, a na drugoj stativi najbolje se snašao Filip Đurović i glavom loptu poslao pored nemoćnog golmana Mateje Maslarevića, čime je smanjio zaostatak svog tima (1:2).

Filip Đurović postigao je jedini pogodak za Sušicu

Pokušali su kragujevački fudbaleri da anuliraju prednost domaćina i izjednače, ali je odbrana Borca zatvarala prilaze svom golu. Ipak, jednu dobru šansu nije iskoristio Đurović, koji se našao pred golmanom iskosa sa desne strane i umesto da završi akciju, pokušao je da asistira, ali je odbrana Čačana otklonila opasnost i sprečila pogodak.

I kada su svi očekivali da će se susret završiti pobedom lidera na tabeli samo sa golom prednosti, Borac je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena postigao i treći pogodak. Posle jedne prekinute akcije Sušice na sredini terena, domaći su brzom akcijom kroz sredinu terenu preko napadača Stefana Stešića, postavili konačan rezultat – 3:1.

Treba reći da je Sušica i bez prvog strelca Nenada Đurđevića i kapitena Vladimira Božovića pružila dobar otpor lideru na tabeli Borcu, ali nije mogla da izbegne poraz.

BORAC – SUŠICA 3:1 (2:0)

ČAČAK
Stadion: Kraj Morave.
Gledalaca: 300.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Pomoćnici: Milan Pešević (Kraljevo), Stefan Jeremić (Priboj).
Strelci: Obradović u 21,Ilić u 38. Tešić u 90. za Borac, a F.Đurović u 61. minutu za Sušicu.
Žuti karton: Bojović (Borac)

BORAC: Maslarević, Radosavljević, Obradović, Ostojić, Bojović, Vasilić,  Ilić, Kijevčanin (od 65. Đorđilović),Bogićević, Milekić (od 53. Milovanović).Tešić

SUŠICA: Veličković, Baroš (od 70. Kukić), Đukić, Nedović, Ljubisavljević, Vasojević, . Božović, Maksimovi (od 46. Đorđević), F. Đurović, Cvijović, Obradović.

Poraz u Čačku nije uticao na plasman Sušice, koja je sa 20 bodova zadržala 8. mesto na tabeli, ali Trepča ima bod manje i jednu utakmicu manje, koju danas treba da odigra sa Mladim radnikom iz Požarevca na domaćem terenu.

U narednom kolu Sušica dočekuje Šumadiju iz Aranđelovca.