Lider posrnuo na „Lagatoru“

Niz od dvanaest uzastopnih utakmica bez poraza u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 okončali su na današnjem gostovanju ekipi Loznice – 1:3 (0:1).

Očekivali su Kragujevčani tešku utakmicu na tradicionalno neugodnom “Lagatoru”, gde su u prošlosti teško dolazili do bodova. Borbena ekipa Loznice pokazala se kao “tvrd orah” za lidera Prve lige Srbije, koji je platio ceh neiskorišćenim prilikama u drugom poluvremenu.

Očekivano, “crveni” su od samog starta uspostavili terensku inicijativu, dok se domaćin opredelio za “čekalicu”, oslanjajući se na svoje najjače oružje – kontranapade.

Kragujevčane je u 21. minutu zadesio veliki peh, s obzirom da je Miloš Vidović prilikom jednog duela sa Dragišom Komarčevićem izvukao deblji kraj i nije mogao da nastavi utakmicu. Umesto njega u igru je ušao Igor Vićentijević, što je uticalo na određena pomeranja u poslednjoj liniji “crvenih”.

Izuzev sporadičnih pokušaja sa distance nije bilo većih prilika sve do 40. minuta, kada je nakon udarca iz ugla Bogićević šutirao glavom, loptu je uz pomoć stative sa gol linije uspeo da izbaci Varjačić, ali samo do Milana Ilića, koji nije imao težak zadatak da je sa četiri metra sprovede u nebranjenu mrežu.

Do kraja prvog dela igre viđena su još dva veća uzbuđenja. Najpre je Komarčević dobro centrirao sa leve strane, Raičević krenuo pomalo nesigurno ka toj lopti, ali na njegovu sreću do nje nije stigao Ilić. Na drugoj strani, Nikodijević je pokušao glavom posle kornera koji je izveo Varjačić, ali je lopta završila pored gola.

Igrao se 56. minut kada je domaćin udvostručio prednost posle munjevite kontre koju je majstorski završio Dragiša Komarčević.

“Crvenima” je četiri minuta kasnije nadu vratio Nemanja Tomić, koji je na poluvremenu zamenio Uroša Aleksijevića. Nekadašnji as beogradskog Partizana je prelepim pogotkom iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara smanjio zaostatak svoje ekipe i produžio rezultatsku neizvesnost.

Ovaj Tomićev pogodak kao da je dao vetar u leđa fudbalerima Radničkog 1923 da u poslednjih pola sata utakmice svim silama jurnu ka golu svog rivala. Napadali su Kragujevčani kao osice, dva puta tresli okvir gola domaćina nakon udaraca Kovačevića i Nikodijevića, ali nisu uspeli u svojoj nameri da stignu do izjednačujućeg pogotka.

I kako to u fudbalu obično biva, usledila je kazna na drugoj strani. Rezervista Goran Matić je u sudijskoj nadoknadi vremena “ukrao” loptu Varjačiću, prevario Kovačevića i potom matirao Lazara Raičevića za konačnih 3:1 u korist Loznice.

Današnji poraz neće previše uticati na položaj Kragujevčana na tabeli, koji su pre ove utakmice imali šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Kabel.

Narednog vikenda ekipu trenera Aleksandra Linte očekuje duel sa lazarevačkom Kolubarom na “Čika Dači”.

LOZNICA – RADNIČKI 1923 3:1 (1:0)

LOZNICA
“Lagator”.
Gledalaca: /.
Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac).
Pomoćnici: Miloš Milićević (Aleksandrovac), Ivan Blagojević (Paraćin)
Strelci: Ilić u 40, Komarčević u 56. i Matić u 90. minutu za Loznicu, a Tomić u 60. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Ružić, Dražić (Loznica), Avram, Filipović, Tomić (Radnički 1923).

LOZNICA: Ružić, Ilić (od 87. Dražić), Spasenović, Bogićević, Stanojević, A. Matić, Komarčević, Janjušević, Bogdanović (od 46. Vraštanović), Milinković (od 72. G. Matić), Belić (od 90. Filipović).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Rađen, M. Vidović (od 21. Vićentijević), Filipović, Aleksijević (od 46. Tomić), Kovačević, Ćirović (od 86. Petrović), Avram (od 57. U. Vidović), Ilić (od 86. Maksimović), Nikodijević.