Lider izbegao debakl u Užicu

Seriju od četiri uzastopne pobede košarkaši Radničkog prekinuli su porazom na gostovanju užičkoj Slobodi u derbi utakmici 11. kola Košarkaške lige Srbije – 73:82 (15:31, 14:25, 16:20, 10:24). Nakon više nego očajne igre u prvom poluvremenu, Kragujevčani su u nastavku utakmice zaigrali znatno bolje, ali nedovoljno da istope ogroman zaostatak iz prvih dvadeset minuta susreta.

Silno motivisani Užičani, koji su u ovaj meč ušli čvrsto rešeni da prekinu niz od tri uzastopna poraza, od samog starta su nametnuli žestok ritam igre koji Šumadinci jednostavno nisu uspevali da isprate. Konačan rezultat prve deonice 31:15 možda najbolje oslikava odnos između večerašnjih rivala u uvodnih deset minuta utakmice.

Nikakav pomak u igri Kragujevčana nije donela ni druga deonica. Prednost košarkaša Slobode rasla je iz minuta u minut, a kada je sirena u užičkoj hali „Veliki park“ označila kraj prvog poluvremena, na semaforu je stajalo neverovatnih 56:29 u korist domaćeg tima.

Svesni da je poraz maltene neminovan, košarkaši Radničkog su u drugo poluvreme ušli sa jednom jedinom namerom, a to je da po svaku cenu izbegnu rezultatsku blamažu. U tome su i uspeli, delimično zahvaljujući domaćinu koji je u nastavku utakmice spustio gas, pa su tako Kragujevčani meč okončali sa jednocifrenim zaostatkom – 73:82.

Meč u „Velikom parku“ obeležio je očajan šut za tri poena obe ekipe (Sloboda 3/14, Radnički 4/29), kao i veliki broj izgubljenih lopti (Sloboda 23, Radnički 15).

Najbolji poenterski učinak u pobedničkom timu imao je Aleksa Ilić sa 19 postignutih poena, koliko je ubacio i Lazar Stanković na drugoj strani.

Kragujevčani su, uprkos večerašnjem porazu, zadržali čelno mesto na tabeli, s tim što im se sada pridružile još četiri ekipe, koje imaju identičnan odnos pobeda i poraza (7-4).

Priliku da speru gorak ukus poraza u Užicu i vrate se na pobednički kolosek, košarkaši Radničkog imaće u petak, 3. decembra, kada će u svom „SBB Jezeru“ dočekati ekipu Dunava iz Starih Banovaca.

SLOBODA – RADNIČKI 82:73 (31:15, 25:14, 16:20, 10:24)