Lazarevčani ponovo bolji

I drugi put u ovoj sezoni rukometaši Kolubare savladali su Radnički, ovoga puta pred svojim navijačima i rezultatom 27:25. Posle nepuna tri minuta igre Lazarevčani su došli do vođstva od 4:0, čime su naterali trenera Slobodana Jokanovića da zatraži tajm-aut. Posle minuta odmora, kragujevački tim je zaigrao bolje i uspeo je prvi put izjednači kod stanja, 11:11. Nedugo zatim, u finišu prvog dela usledia je situacija dvostrukog isključenja za Radnički što je Kolubara znala da iskoristi i na odmor ode sa vođstvom od 16:13. U drugom poluvremenu, posle početnog vođstva domaćina Kragujevčani su uspeli da ostvare vođstvo, 22:21, ali je ono bilo kratkog daha. Pitanje pobednika rešeno je u poslednjih 30 sekundi igre, kod rezultata 26:25, Radnički je imao napada za izjednačenje, ali slabo organizovana akcija završena je promašajem Radojevića, da bi na drugoj strani domaći uz zvuk sirene postigli gola, za konačnu pobedu rezultatom 27:25. Najefikasniji kod Radničkog bio je kapiten Milan Đukić sa sedam golova, dok je golman Dejan Zlatanović, imao 16 odbrana i tri zaustavljena sedmerca. Kod Kolubare, najupečatljiviji utisak ostavio je srednji bek Ivan Lomić, koji je postigao šest golova. Tokom predstojećeg vikennda Radnički će nastaviti sa igranjem u evropskom Čelendž Kupu, a rival će mu biti Benfika iz Lisabona. Prvi meč na programu je u subotu, a drugi dan kasnije, oba na parketu višestrukog prvaka Portugala.