Kup Srbije: “Đavoli“ bez sreće na penal ruletu

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfnale Kupa Srbije pošto su u Subotici poraženi od Spartaka nakon izvođenja jedanaesteraca.

Početkom drugog poluvremena, Tintor je oborio Čovića na ivici šesnaesterca, a Torbica, iz slobodnog udarca, pogodio spoljni deo mreže. Nesigurnost u odbrani Spartak Zlatibor vode nije jenjavala, najpre je u 48. minutu Antonić poklonio loptu, Spalević je prebacio loptu preko gola.

Radnički 1923 je do prednosti stigao šest minuta kasnije. Nenad Stojaković je ostao usamljen na 30 metara, iskoristio uspavanost odbrane i golmana Aleksića i poslao loptu u levi rogalj gola za vođstvo Kragujevčana – 0:1. Nije dugo trajala radost gostiju. U 55. minutu Čović se nije snašao pred golom Pustinjakovića, a već u sledećem napadu Darko Puškarić je izjednačio rezultat. Dobio je loptu na levoj strani, krenuo prema sredini terena, sevnuo je šut, lopta je pogodila desnu stativu i odbila se u levi deo mreže Kragujevčana.

U penal ruletu, svi grači su pogodili gol, sem Peđe Živadinovića, čije je šut po sredini gola zaustavio golman Aleksić.

Spartak ZV – Radnički 1923 5:4 (1:1, 0:0)

Stadion: Gradski.
Gledalaca: 700.
Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd).
Pomoćnici: Goran Miletić (Mladenovac), Zoran Janićijević (Beograd).
Žuti kartoni: Joksimović (Spartak Zlatibor voda), Tintor, Karamatić (Radnički 1923).

SPARTAK ZV: Aleksić, Novaković, Otašević, Antonić, Joksimović, Milanković (46. Šarac), Simović, Adamović (72. Stevanović), Torbica, Puškarić, Čović (67. Nosković).

RADNIČKI 1923: Pustinjaković, Božović, Milošević, Tintor, Ristić, Lepović, Nedović (50. Petrović), Stojaković (90. Živadinović), Milošković, Kostić (52. Karamatić), Spalević.

Strelci: 0:1 Stojaković u 54, 1:1 Puškarić u 56. minutu.
Strelci iz penala: 0:1 Milošković, 1:1 Torbica, 1:2 Lepović, 2:2 Simović, 2:3 Ristić, 3:3 Šarac, 3:3 Živadinović – Aleksić brani, 4:3 Puškarić, 4:4 Spalević, 5:4 Joksimović.
Igrač utakmice: Branimir Aleksić (Spartak ZV).

Izvor: kgsport.info, Sportski Žurnal