Krenulo je !

Posle dva uzastopna poraza u prvenstvu i eliminacije u Kupu Srbije, odbojkaši Radničkog su konačno osetili slast pobede u 2014. godini. Večeras je, doduše teže nego što se očekivalo, savladano Jedinstvo u Staroj Pazovi sa 3:1, po setovima 25:21, 24:26, 25:21 i 25:19.

Kao što to obično biva, najteže je igrati već unapred dobijene utakmice. Već „prežaljena“ ekipa iz Stare Pazove propisno je namučila Kragujevčane u četiri seta, ali su bodovi na kraju ipak pripali Šumadincima.

Rasterećeni domaćin je već na početku prvog seta pokazao da sa njim nema šale. Staropazovčani su vodili sa 8:7 na prvom tehničkom tajm-autu, ali je Radnički ipak do odlaska na drugi obavezni predah uspeo da pređe u vođstvo, a onda u finišu seta i slomi otpor žilavog domaćina – 25:21.

Drugi set je takođe doneo veliku borbu u Hali sportova u Staroj Pazovi. Jedinstvo je od samog starta ove deonice imalo minimalnu prednost, koju je uspelo da sačuva do kraja perioda i tako uzme set favorizovanim Kragujevčanima – 26:24.

Naravno, izabranici trenera Srećkovića su tada shvatili da je „vrag odneo šalu“, pa su u trećem periodu zaigrali znatno angažovanije i dobili ovaj set sa 25:21.

Konačno, u četvrtom setu su domaći stali, Radnički je podigao procenat realizacije napada, pa su gosti iz Kragujevca na drugom tehničkom tajm-autu vodili sa 16:11. Do kraja seta Staropazovčani su uspeli samo da se približe na 21:18, ali onda sledi furiozna serija gostiju za konačnih 25:19.

Posle dužeg vremena jedna sjajna partija Ivana Perovića, koji je sa 21 poenom dostojno odmenio Lazara Ćirovića, koji nije igrao na ovom meču. Veoma dobre partije pružili su i Vulović sa 18, kao i Uglješa Ilić sa 14 poena. Kod poražene ekipe Mihajlo Pajić je postigao 18, a Miroslav Vrban 15 poena.

Radnički se ovom pobedom vratio na četvrtu poziciju na tabeli, a narednog vikenda Kragujevčani će u derbiju kola dočekati Vojvodinu.