Kraljevčanke bolje finiširale

Košarkašice Radničkog poražene su od ekipe Kraljeva na startu takmičenja u Prvoj ženskoj ligi Srbije – 79:83 (19:18, 22:23, 21:16, 17:26). U jednoj rezultatski tesnoj utakmici, odigranoj pred oko stotinak gledalaca u hali „Gordana Goca Bogojević, pitanje pobednika rešeno je u samom finišu susreta.

Večerašnja utakmica između Radničkog i Kraljeva nalikovala je onoj iz pripremnog perioda, samo što je ovoga puta epilog bio drugačiji. I pored velike želje da zabeleže pobedu na premijeri pred svojim navijačima, izabranice Nenada Milovanovića na kraju su ipak morale da čestitaju svojim protivnicama, koje su bile bolje za četiri poena.

Već je prvi period igre nagovestio česte rezultatske oscilacije i žestoku borbu do isteka svih 40 minuta. Na poluvremenu rezultat je bio u egalu (41:41), da bi u trećoj deonici Radnički došao do nešto osetnije prednosti, koja je u par navrata iznosila i sedam poena razlike.

Ipak, u poslednjem kvartalu gošće su uspele da dođu do preokreta, prevashodno zahvaljujući lošim rešenjima u napadu kragujevačkog tima. Pokušale su Kragujevčanke ponovo da se rezultatski odlepe, ali nisu imale rešenja za Draganu Gobeljić, koja je vezala osam poena za 72:75 u 37. minutu.

U poslednji minut Kraljevčanke su ušle sa prednošću od četiri poena, koju su sačuvale do poslednjeg zvuka sirene.

Ekipi Nenada Milovanovića nisu pomogle ni dobre partije Snežane Čolić sa 27 ubačenih poena i Milene Marjanović, koja je ostvarila dabl-dabl učinak od 17 poena i 11 skokova. U kragujevačkom sastavu dvocifrena je bila još samo Jelena Prvulović sa 12 poena.

U pobedničkom timu prednjačile su nekadašnje košarkašice Radničkog, Dragana Gobeljić sa 23 i Aleksandra Račić sa 17 poena. Deniz Hil Šakila ubacila je 16 poena i uhvatila 8 lopti, a kapiten Tatjana Živanović je okončala utakmicu sa 10 postignutih poena.

Novu priliku da zabeleže prvu pobedu u prvoligaškom rangu takmičenja Kragujevčanke će imati kroz sedam dana na gostovanju zrenjaninskom Proleteru.