Kragujevčanke startovale pobedom

Rukometašice Radničkog uspešno su započele novu sezonu u ARKUS ligi Srbije. Kragujevčanke su na premijeri slavile na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi sa 32:20 (18:15) i tako upisale prve bodove u novoj prvenstvenoj trci.

Dobro su aktuelne vicešampionke Srbije ušle u utakmicu i pogotkom kapitena Tijane Petrović došle do startnog vođstva (3:1).

Prenuo se domaćin i mini serijom od tri uzastopna pogotka preuzeo vođstvo (4:3), ali su potom Kragujevčanke ubacile u veću brzinu i izbile na maksimalnih „plus šest“ u 17. minutu (12:6).

Uspele su „crveno-bele“ da do dolaska na odmor prepolove zaostatak (18:15), da bi početkom drugog poluvremena vratile rezultat u egal (21:21).

Uvidevši da je „đavo odneo šalu“, rukometašice Radničkog su zaigrale znatno angažovanije, razbranila se i Gordana Petković, što je sve rezultovalo serijom 6:0 i vođstvom od 27:21 u 48. minutu.

Pokušale su Beograđanke da u finišu utakmice ponovo uhvate rezultatski priljučak, ali dalje od dva gola „minusa“ nisu mogle, pa su se na kraju Kragujevčanke zasluženo radovale prvoj prvenstvenoj pobedi.

Sve igračice Radničkog su dale značajan doprinos ovom trijumfu, ali posebno treba izdvojiti Gordanu Petković, koja je sa 18 odbranjenih šuteva dala neophodnu sigurnost ekipi u prelomnim trenucima. Golgeterski su se istakle Ajlin Bjelak sa 9 i Ksenija Petrović sa 8 pogodaka.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Aleksandra Mitić sa 8 i Tamara Đurković sa 6 postignutih golova.

Prvu utakmicu na svom parketu u novoj takmičarskoj sezoni rukometašice Radničkog odigraće u subotu, 18. septembra, protiv starog rivala, ekipe Bekamenta BB iz Aranđelovca.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 30:32 (15:18)

BEOGRAD
Dvorana: SC “Voždovac”.
Gledalaca: 250.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Crvena zvezda 6 (5), Radnički 3 (1).
Isključenja: Crvena zvezda 10 min, Radnički 10 min.

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Petković 1, Momčilović 1, Ristić 1, Đurković 6, Ćorić, Krća 1, Jelić, A. Krća, Erdeljanović  1, Kunčar, Mitić 8, Gudžić 5, Kostrešević 2, Andrić 2, Protić 2.

RADNIČKI: J. Pojužina, Todorović 3, Veličković 5, Bjelak 9, Inđić 1, Knežević 3, Vlašković, Mikić, Petković (18 odbrana, sedmerac), K. Petrović 8, Ž. Pojužina, Stoiljković, T. Petrović 3, Andrić, Ranković, Vasović.

Igračica utakmice: Gordana Petković (Radnički).