Kragujevčanke se radovale u Jagodini

Predvođene novim trenerom Dejanom Kovačevićem, košarkašice Radničkog ostvarile su prvi trijumf na gostovanjima ove sezone. Kragujevčanke su u Jagodini savladale istoimenu ekipu rezultatom 81:78, po četvrtinama 24:15, 16:23, 21:22, 20:18.

Kragujevčanke su sjajno otvorile utakmicu. Povele su 6:4, potom serijom 11:1 stekle dvocifrenu prednost – 17:5, u 7. minutu. Domaće igračice uspele su do poluvremena da smanje na “minus 2“ – 48:50, ali ne i da izjednače.

U trećoj deonici, u kojoj se igralo uglavnom koš za koš, Jagodina je prvi put došla do prednosti, ali se ovaj period igre završio minimalnim vođstvom Kragujevčanki (61:60).

U 32. minutu domaće igračice stigle su do prednosti 64:63, što je bilo njihovo poslednje vođstvo na utakmici. Usledila je serija gošći od 13:0. Međutim, uporne Jagodinke su za samo četiri minuta uspele ponovo da se vrate u meč (76:77), ali nisu uspele da dođu do preokreta, jer su im Prvulović i Gobeljić novim poenima ugasile svaku nadu.

Najefikasnija na susretu bila je domaća igračica Ivana Grubor sa 28 poena. U pobedničkoj ekipi istakla se Nikolina Milić, koja je za 35 minuta provedena u igri ubacila 24 poena i imala 16 skokova, uz indeks korisnosti 33! Poene za Radnički upisale su još Gobeljić 21, Katić 18, Prvulović 12, Špikić 4 i Dimić 2 poena.

Pobedom u Jagodini Kragujevčanke su stigle do četvrtog trijumfa u sezoni, prvog u gostima, i trenutno se nalaze na osmom mestu sa 13 bodova.

U narednom, 10. kolu, koje se igra narednog vikenda, Radnički će ugostiti do sada neporaženu ekipu Radivoja Koraća.