Kragujevčanke same sebi presudile

Nastavlja se „prazan hod“ košarkašica Radničkog, koje su u večerašnjem duelu sa ekipom Radivoja Koraća na parketu kragujevačkog „SBB Jezera“ doživele treći uzastopni poraz u Prvoj ženskoj ligi Srbije – 65:73 (20:11, 8:25, 24:14, 13:23).

Kragujevčanke su pružile još jednu promenljivu partiju, sa velikim oscilacijama u igri tokom čitave utakmice, ali i sa brojnim greškama u presudnim trenucima meča, koje su ih na kraju i odvele u novi poraz. Nisu, istina je, blistale ni gošće iz Beograda, ali su zahvaljujući ogromnom iskustvu i individualnom kvalitetu pojedinih igračica, poput Marije Stojiljković i Hristine Marjanović, uspele da prokrče put do trijumfa u „SBB Jezeru“.

Uvodnu četvrtinu su izabranice trenera Nenada Milovanovića odigrale na izuzetno visokom nivou, naročito kada je reč o defanzivi. Trebalo je „crvenim damama“ par minuta da se „zagreju“, da bi potom furioznom serijom 14:0 došle do velike prednosti od dvanaest poena razlike (19:7).

Nakon zaista odličnog izdanja Kragujevčanki u prvom periodu igre, usledio je nagli prekid filma u narednoj deonici. Delovalo je kao da je u drugoj četvrtini na teren kročila neka druga ekipa Radničkog, koja nema nikakvih dodirnih tačaka sa onom ekipom iz prethodne deonice. Mučile su se izabranice Nenada Milovanovića da dođu do poena u ovoj četvrtini, u prevelikoj želji i nervozi su dosta i grešile, tako da su praktično same „oživele“ protivnika, koji je u ovu deonicu ušao sa devet poena zaostatka (20:11), a okončao je sa prednošću od osam poena (36:28).

Početak treće četvrtine doneo je određeni pomak u igri Kragujevčanki, koje su najpre smanjile zaostatak, da bi potom mini serijom od 5:0 u produkciji kapitena Milice Inđić ponovo preuzele kontrolu nad rezultatom (40:39). Do kraja ove deonice vođstvo je još par puta promenilo vlasnika, da bi u završni kvartal domaće ušle sa minimalnom prednošću od dva poena (52:50).

Taman kada se činilo da su se „crvene dame“ konačno konsolidovale i da su na dobrom putu da vrate igru na nivo iz prve četvrtine, usledio je novi pad. Kragujevčanke su u prvih šest minuta igre u završnoj deonici uspele da ubace samo dva poena, što je naravno košarkašicama Koraća pružilo mogućnost da se po drugi put na utakmici odlepe na dvocifrenu distancu (65:54). Pokušale su izabranice Nenada Milovanovića da se trgnu i uhvate rezultatski priključak u samom finišu meča, ali su sa još par neshvatljivih grešaka propustile priliku da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu.

„Žućkove naslednice“ je do trijumfa u „SBB Jezeru“ predvodila nezaustavljiva Marija Stojiljković, koja je meč okončala sa 21 postiguntim poenom i sa 8 uhvaćenih lopti. Značajnu podršku povratnica u redove nekadašnjeg prvaka države imala je u iskusnoj Hristini Marjanović, koja je ostvarila učinak od 17 poena, 9 skokova i 7 asistencija, odnosno Jovani Jeremić sa 14 postignutih poena.

Milica Inđić bila je ubedljivo najefikasnija u kragujevačkom timu sa 21 poenom, dok je Minela Mehović ubacila 14.

Iako su nakon ovog poraza pale na osmo mesto prvenstvene tabele, košarkašice Radničkog i dalje drže priključak sa ekipama iz gornjeg doma.

Ono što sada očekuje Kragujevčanke, to je serija od tri uzastopna gostovanja, koju započinju narednog vikenda utakmicom sa vicešampionom Srbije, ekipom beogradskog Art basketa.

MILOVANOVIĆ: GREŠKE ODVELE U PORAZ

Mogao je trener Radničkog Nenad Milovanović da bude zadovoljan voljnim momentom svoje ekipe na današnjoj utakmici, ali ne i „praznim“ minutima, kojih je, kada se sve sabere, bilo i previše.

Baš kao i na utakmici protiv Partizana prošlog vikenda, mi smo i ovoga puta imali jedan period totalne konfuzije u našoj igri. Iako je borbenost i želja kod igračica večeras bila na sasvim zadovoljavajućem nivou, mi smo nekim neshvatljivim greškama koje smo pravili u presudnim momentima utakmice maltene poklonili pobedu ekipi Koraća, koja je u ovaj meč ušla sa novim trenerom i povratnicom Marijom Stojiljković. Očigledno je da nas je dosta poljuljala povreda naše najbolje igračice Animam, ali nemamo nameru da očajavamo, nastavićemo da se borimo i verujemo u bolje rezultate u nastavku sezone – ne napušta optimizam Milovanovića.

Radnički sada očekuje niz od tri uzastopne utakmice na strani, među kojima su i dueli sa aktulenim šampionom Srbije Crvenom zvezdom i vicešampionom države Art basketom.

– Mislim da imamo solidne šanse da se suprotstavimo Art basketu, iako se radi o jednoj izuzetno kvalitetnoj ekipi koja je sastavljena od mladih reprezentativki naše zemlje. Što se tiče duela sa Crvenom zvezdom, za nas je pre svega velika čast što ćemo imati priliku da igramo protiv jedne od najboljih ekipa u državi, koja ove sezone predstavlja Srbiju u Evrokupu. Na nama je da pružimo svoj maksimum u toj utakmici, pa ćemo videti za koliko će to biti dovoljno – dodao je strateg kragujevačkog tima.