Kragujevčanke potkresale krila „golubicama“

Košarkašice Radničkog 2016 zabeležile su i treću uzastopnu pobedu u Drugoj ženskoj ligi Srbije, pošto su danas na svom parketu savladale subotički Spartak u meču 3. kola – 76:62 (13:16, 12:18, 23:7, 28:21).

Slabo su Kragujevčanke otvorile utakmicu, tako da su od samog starta bile prinuđene da jure rezultatski zaostatak.

Tek u trećoj deonici ekipa trenera Nikole Despotovića došla je do prepoznatljive igre, pre svega u fazi odbrane, što je rezultiralo preokretom i vođstvom od sedam poena pred ulazak u poslednji kvartal (48:41).

Konačno, u četvrtoj deonici je proradio i šut, pa su košarkašice Radničkog 2016 bez većih problema privele utakmicu kraju.

Najefikasnija u taboru pobednika bila je Minela Mehović sa 27 poena, 9 skokova i 4 asistencije. Sjajnu partiju pružila je i Marija Cvijović, koja je utakmicu završila sa dabl-dabl učinkom (19 poena, 13 asistencija).

U ekipi Spartaka čak tri igračice ostvarile su dabl-dabl učinak. Vanja Popludijević je postigla 23 poena, uz 13 skokova, Isidora Savković je zabeležila učinak od 15 poena i 12 skokova, a Dara Kovačević 11 poena i 12 uhvaćenih lopti.

– Ekipa Spartaka je tim koji četrdeset minuta igra zonsku odbranu. Mi smo u prvom poluvremenu pokušali da na tu zonu odgovorimo šutem za tri poena, ali nas on nije služio. U trećoj četvrtini smo promenili pristup, zaigrali bolje u odbrani i poene tražili iz reketa. Kasnije je i šut došao na svoje mesto, tako da smo na kraju zabeležili bitnu pobedu i produžili niz dobrih rezultata – ocenio je trener Radničkog 2016 Nikola Despotović.

Košarkašice Radničkog 2016 u sredu očekuje premijerna utakmica u Kupu Srbije, a potom za vikend gostovanje Ljuboviji.