Kragujevčanke posle dramatične završnice do pete pobede u nizu

U uvodnom meču 5. kola Druge ženske lige Srbije, košarkašice Radničkog 2016 večeras su na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“ pobedile ekipu Karaburme sa 68:65 (18:11, 11:15, 18:14, 21:25).

Izuzetno zanimljiva utakmica viđena je na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“.

Kragujevčanke su od samog starta bile u vođstvu, koje je krajem treće i početkom poslednje četvrtine doseglo i dvocifrenu vrednost. Činilo se da su učenice Nikole Despotovića na dobrom putu da dopišu nova dva boda na svoj konto, ali tako nisu mislile gošće iz Beograda, koje su sredinom poslednje deonice uspele da istope zaostatak i šta više, čak dođu i do prednosti od pet poena.

Usledio je veoma dramatičan finiš susreta, u kome su košarkašice Radničkog 2016 pokazale karakter i smirenost u ključnim momentima, pa su na kraju ipak došle do pete uzastopne pobede u sezoni.

– Jako dobro smo otvorili utakmicu, što nije bilo slučaj u nekim prethodnim mečevima. Pad koncentracije u poslednjoj četvrtini doveo nas je u situaciju da na tri minuta pre kraja utakmice imamo deficit od pet poena. Timskom igrom u zadnja dva minuta uspeli smo da stignemo zaostatak i dođemo do pobede. Posebno me raduje činjenica da u trenucima kada smo imali rezultatski deficit nismo psihički pali, što je znak da iz kola u kolo sazrevamo kao tim. Čestitam ekipi Karaburme na veoma kvalitetnoj utakmici – izjavio je po završetku susreta Nikola Despotović, trener pobedničkog tima.

Još jednu briljantnu partiju u dresu kragujevačkog kluba pružila je Minela Mehović sa 22 poena, 12 skokova i 6 asistencija. Ajša Hadžić dodala je 12, a Marija Cvijović 11 poena.

U redovima ekipe Karaburme istakla se Marta Mitrović sa dabl-dabl učinkom (10 poena, 11 skokova). Katarina Dešić ubacila je 13 poena uz 8 asistencija, a Stanja Božović 12 poena.

Ovom pobedom košarkašice Radničkog 2016 ostale su na čelu tabele sa maksimalnim učinkom posle pet odigranih kola.

U sledećem kolu Kragujevčanke očekuje teško gostovanje ekipi Art Basketa u Beogradu.