Kragujevčanke pale u završnici

Rukometašice Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Železničara u Inđiji, u utakmici 11. kola Super lige Srbije za žene – 25:26 (14:15).

Iako desetkovane povredama, Kragujevčanke su pružile jak otpor ekipi Železničara, koja je u ovu sezonu ušla sa prilično visokim očekivanjima.

Bolje su Inđijke otvorile utakmicu i prve došle do nešto osetnijeg vođstva od tri gola (5:2). Radnički je u nastavku uspeo da se konsoliduje i preuzme kontrolu nad rezultatom (10:9), ali nakratko, s obzirom da su rukometašice Železničara u 24. minutu vratile prednost od tri gola (13:10).

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima (15:14), da bi u 42. minutu rezultat bio u egalu (18:18). Naredni minuti protekli su u znaku Kragujevčanki, koje u 49. minutu izbijaju na solidnih „plus tri“ (23:20).

Umesto da iskoriste ovaj dobar momentum i prelome utakmicu u svoju korist, rukometašice Radničkog su u poslednjih deset minuta uspele da postignu dvega dva gola, što je ekipa Železničara znala da kazni i dođe do pobede rezultatom 26:25.

Marija Dmitrović predvodila je pobednički tim sa 11 pogodaka, dok su se na drugoj strani istakle Ksenija Petrović sa 7 i Bojana Agatunović sa 6 postignutih golova.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu, 24. februara, kada Kragujevčanke očekuje gostovanje niškoj Naisi, koja ih je nedavno eliminisala u četvrtfinalu nacionalnog Kupa.

ŽELEZNIČAR – RADNIČKI 26:25 (15:14)

INĐIJA
Dvorana:
USC “Inđija”.
Gledalaca: /.
Sudije: Branko Radaković, Nikola Bakmaz
Sedmerci: Železničar 4 (4), Radnički 2 (1)
Isključenja: Železničar 2 min, Radnički 10 min

ŽELEZNIČAR: Žak, Čavrić 2, Veljković, Novaković, Knežević 1, Vlaisavljević, Medić, Avramović 1, Todorović, Mihajlović, Dmitrović 11, Ćazić, Živkov 4, Petković (17 odbrana ), Bakša 3, Zubović 4.

RADNIČKI: Nedeljković, Veličković 3, Stojanac, Bjelak 1, Stošić 2, Stepanović 2, Blagojević, Hasanović (2 odbrane), Vlašković, Ilić (6 odbrana), Petrović 7, Agatunović 6, Stoiljković, Kolak 4, Vasović, Rašković.

Igračica utakmice: Gordana Petković (Železničar).