Kragujevčanke pale u Vrbasu

Košarkašice Radničkog pretrpele su poraz u prvoj utakmici 21. kola Prve lige, pošto su u Vrbasu izgubile od istoimene ekipe sa 75:59, po četvrtinama 24:11, 21:12, 14:16, 16:20.

Od samog početka utakmice domaći tim je nametnuo svoj ritam igre i držao sve konce u svojim rukama, tako da je već na kraju prvog kvartala Vrbas stigao do dvocifrene prednosti. Usledio je period igre u kojem Kragujevčanke nisu uspevale da postignu koš, a Vrbašanke serijom 12-0 odlaze na 29:11, čime je utakmica praktično već bila završena.

Pred kraj poluvremena Vrbas je imao i 22 poena “viška“ (45:23). Gošće su u drugom delu uglavnom bile ravnopravan rival, ali su tek u samom finišu utakmice uspele da smanje zaostatak i samo ublaže poraz.

Ivana Jovović sa 17 poena bila je najefikasnija u pobedničkom timu. Dvocifrene su još bile Rajić (12) i Vukoje (11). U kragujevačkom timu Milica Cvetanović je ubacila 21, Nikolina Milić 17, a Jelena Prvulović 10 poena.

Radnički sada ima 30 bodova i skor od devet pobeda i 12 poraza. U narednom, 22. kolu izabranice trenera Vesne Despotović dočekaće u hali “Gordana Goca Bogojević“ pretposlednju ekipu Jagodine 2001.