Kragujevčankama prijao izlet u Šabac

Rukometašice Radničkog savladale su šabački Medicinar u utakmici 17. kola Superlige – 32:26 (18:11). Bio je ovo drugi uzastopni trijumf Kragujevčanki, koje su zadržale peto mesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Ušle su rukometašice Radničkog prilično oprezno u ovaj susret, jer su znale da će naspram sebe imati vrlo nepredvidivog rivala, koji je u prethodnom delu sezone znao da iznenadi i ekipe iz samog vrha tabele.

Nakon rezultatskog egala na startu utakmice, Kragujevčanke preuzimaju kontrolu nad igrom i rezultatom. Dobrom odbranom i sigurnom realizacijom rukometašice Radničkog su krčile put do maksimalne prednosti u 22. minutu (16:8).

Šapčanke su uspele za momenar da priđu na „minus pet“ (16:11), ali je Radnički na odmor ipak otišao sa solidnom zalihom od sedam golova prednosti (18:11).

U 41. minutu Kragujevčanke postavljaju novi maksimum od devet golova „viška“ (25:16), najavivši tako konačan epilog. Ove rezultatska distanca bila je prevelika za Šapčanke, tako da je Radnički na kraju slavio sa 32:26.

U redovima domaćina najefikasnija je bila Aleksandra Krstić sa 7 pogodaka, dok su kod Radničkog odskočile Teodora Veličković sa 9, odnosno Ksenija Petrović i Jasmina Kolak sa po 6 postignutih golova.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog će dočekuju ekipu Vrbasa.

MEDICINAR – RADNIČKI 26:32 (11:18)

ŠABAC
Dvorana: Sala Šabačke gimnazije.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Jelena Jakovljević, Vanja Antić.
Sedmerci: Medicinar 5 (5), Radnički 4 (3).
Isključenja: Medicinar 4 min, Radnički 8 min.

MEDICINAR: Obrenović 5, Mijailović 2, Kojić, Radukić 1, Ninković (4 odbrane), Obradović, Kažić 2, Cvetinović, Vasić 1, Krstić 7, Radić, Rakić 3, Samardžić, Ivković 4, Glišić (4 odbrane), Blagojević 1.

RADNIČKI: Veličković 9, Stojanac,  Bjelak 1, Stepanović 5, Nedeljković, Stošić 3, Blagojević, Hasanović (1 odbrana ), Vlašković , Stoiljković, Ilić (8 odbrana), Petrović 6 , Rašković, Agatunović 2, Vasović, Kolak 6.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)