Kragujevčankama bod u Novom Sadu

Fudbalerke Radničkog 1923 osvojile su bod na gostovanju novosadskoj Vojvodini u 6. kolu Super lige Srbije – 1:1 (0:0).

Posle prvih 45 minuta mreže su mirovale, iako su obe ekipe propustile nekoliko izglednih šansi da dođu do rezultatske prednosti.

Igrao se 63. minut kada je Stefana Bitević iskoristila indolentnost odbrane domaćeg tima i lepo izveden kontranapad krunisala pogotkom.

Ipak, samo dva minuta kasnije Novosađanke su stigle do izjednačenja, kada je Ivana Malijar sa desetak metara pogodila sam ugao gola kragujevačkog tima.

Bio je to, ispostaviće se, konačan rezultat ovog susreta, iako su Kragujevčanke u samom finišu propustile priliku da preko Tamare Jurišević ipak odnesu ceo plen iz Novog Sada.

ŽFK VOJVODINA – ŽFK RADNIČKI 1923 1:1 (0:0)

NOVI SAD
SC „Vujadin Boškov“
Gledalaca: 100
Sudija: Jelena Međedović (Beograd)
Strelci: Malijar u 63. minutu za Vojvodinu, a Bitević u 61. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Savić, Kanarić (Vojvodina), Gačić, Ilić, Jurišević, And. Milenković (Radnički 1923)

ŽFK VOJVODINA: Perenčević, Magovčević, Gajdobranski, Savić, Malijar, Krivokapić, Petrović, Plavšić, Vukasnović, Milanović, Kanarić.

ŽFK RADNIČKI 1923: Obradović, Anđ. Milenković, Vasić (od 65. Gogić), Gačić, Samčović (od 74. And. Milenković), Živković, Ilić, Jurišević, Bitević, Lazić, Milosavljević.

Sa četiri osvojena boda fudbalerke Radničkog 1923 trenutno zauzimaju peto mesto na tabeli.

U sledećem kolu Kragujevčanke će ugostiti vodeći Spartak iz Subotice.