Kragujevčanima prijao rtanjski vazduh

Radnicki 1950Seriju pobeda u Drugoj ligi Srbije košarkaši Radničkog 1950 nastavili su proteklog vikenda u Boljevcu, gde su slavili u susretu sa domaćim Rtnjem, rezultatom 79:60 (24:15, 19:19, 14:18, 22:8).

Da imaju bolji tim Kragujevčani su pokazali već u uvodnih deset minuta, ali su otpor svog rivala slomili tek u poslednjem kvartalu.

Predvođeni Filipom Lalovićem, košarkaši Radničkog 1950 su na prvu pauzu otišli sa zalihom od devet poena – 24:15. Druga četvrtina donela je egal borbu, tako da se rezultatska distanca sa kraja prvog perioda nije menjala na poluvremenu.

U trećoj deonici domaći su, predvođeni gromoglasnom podrškom sa tribina, uložili svu svoju energiju da dođu do preokreta, ali su izabranici Igora Todorovića izdržali taj nalet i u poslednjih deset minuta ušli sa prednošću od pet poena – 57:52.

Konstantna jurnjava rezultatskog deficita umorila je košarkaše iz Boljevca, koji su u poslednjoj četvrtini potpuno stali, što su Kragujevčani iskoristili da steknu odlučujuću prednost i mirno privedu utakmicu kraju.

Još jednom je Filip Lalović nemilosrdno tresao mrežicu protivnika i nanizao ukupno 25 poena. Kostiću sa 17 i Beloici sa 15 poena takođe je prijao rtanjski vazduh.

U ekipi iz Boljevca kapiten Trtić i Grujo su postigli po 17 poena, a dvocifren broj poena zabeležio je još i Marin – 10.

Sa nova dva boda košarkaši Radničkog 1950 nastavili su trku sa Vojvodinom za prvo mesto na tabeli. Nakon osam odigranih kola, oba tima su sakupila po 15 poena, sa skorom od sedam pobeda i jednim porazom.

Naredno kolo moglo bi da donese ozbiljne potrese kada je u pitanju vrh tabele. Radnički 1950 će u hali „Jezero“ dočekati Jagodinu, dok Vojvodinu očekuje neugodno gostovanje Slobodi u Čačku, pa bi Kragujevčani već od narednog vikenda mogli da se osame na čelnoj poziciji.