Kragujevčani uspešniji od Milanovčana u drugoj proveri

Fudbaleri Radničkog 1923 ostavili su odličan utisak u veoma jakoj proveri protiv člana Super lige Srbije, ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca. Kragujevčani su posle izuzetno interesantnih devedeset minuta igre slavili rezultatom 3:2 (1:0) i tako upisali svoju drugu pobedu u okviru zimskih priprema.

Od samog početka se videlo da će ovo biti jedna otvorena utakmica dve ekipe željne nadigravanja.

Kragujevčani su u duel sa superligašem iz Gornjeg Milanovca ušli prilično hrabro, ne odustajući od svoje ofanzivne igre na kojoj trener Linta insistira od početka svog trenerskog mandata na “Čika Dači”. Sa druge strane, ni izabranici trenera Žarka Lazetića nisu se štedeli, tako da je viđena jedna borbena i dinamična utakmica dve izuzetno kvalitetne ekipe.

Domaći su prvi put ozbiljnije pripretili u 18. minutu, kada je posle kornera i karambola u kaznenom prostoru Milanovčana lopta došla do Lazara Petrovića, koji nije uspeo da je zahvati na najbolji način, pa je ona na kraju završila pored gola.

Najbolju priliku u prvom delu susreta, gosti iz Gornjeg Milanovca propustili su u 33. minutu nakon udarca Antonijevića, kada je požrtvovani Lazar Petrović klizećim startom u poslednjem trenutku sprečio da lopta završi u golu njegove ekipe.

Svega pet minuta docnije sevnula je munjevita kontra Kragujevčana, Nikodijević je pravovremeno pustio pas u prostor Miriću, koji je izašao sam ispred golmana Metalca Savića i rutinski ga savladao za početno vođstvo kragujevačkog prvoligaša.

NAČEO MILANOVČANE: Marko Mirić

Mogao je Mirić samo par minuta kasnije da se ponovo upiše u listu strelaca, ali je Savić spretnom reakcijom sprečio da lopta završi u donjem desnom uglu njegovog gola.

Drugi deo susreta otpočeo je šansom Prestiža, ali su se već u 50. minutu Kragujevčani ponovo radovali. Posle kratke kombinacije iz kornera, iskusni Ćirović je uputio odličan centaršut, a Rađen nadvisio kompletnu odbranu Metalca i glavom loptu smestio u mrežu.

DUPLIRAO VOĐSTVO: Nikola Rađen

Goste je u život vratio pogodak Prestiža u 56. minutu, da bi nekoliko minuta kasnije Aleksandar Katanić preciznim udarcem sa bele tačke poravnao na 2:2.

Da Kragujevčani nisu rekli poslednju reč, videlo se u 73. minutu, kada je posle centaršuta Tomića, Maksimović bio najspretniji pred golom Milanovčana za konačnih 3:2.

ODLUČIO POBEDNIKA: Đorđe Maksimović

Imali su, doduše, učenici Aleksandra Linte još dve lepe prilike u finišu utakmice da pobedu učine ubedljivijom. Najpre je posle udarca Maksimovića mladi štoper Metalca Ilija Milićević izbacio loptu sa gol linije u korner, dok je poslednju šansu na utakmici imao Tomić, koji je šutirao pored same stative.

Sledeću proveru lider Prve lige Srbije ima već u subotu, 30. januara, protiv Trajala u Kruševcu.

RADNIČKI 1923 – METALAC 3:2 (1:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”
Sudija:
Filip Petronijević (Kragujevac)
Strelci: Mirić u 38, Rađen u 50, Maksimović u 73. minutu za Radnički, a Prestiž u 56. i Katanić iz jedanaesterca u 59. minutu za Metalac.

RADNIČKI 1923: Raičević, Milikić, Dukić, Petrović, M. Vidović, U. Vidović, Ristović, Simović, Mirić, Ilić, Nikodijević. Igrali su još: Cvetković, Vićentijević, Rađen, Filipović, Kovačević, Aleksijević, Ćirović, Tomić, Avram, Maksimović i Todorović.

METALAC: Simić, Mijailović, Vasiljević, Rogač, Mlađović, Antonijević, Jokić, Krajišik, Cvetković, Arambašić, Prestiž. Igrali su još: Maksimović, Milićević, Grbović, Delević, Makangila, Kokir, Katanić, Fićović, Sukače, Luković i Pavlović.