Kragujevčani spremaju revanš Požarevljanima u Kupu Srbije

Jedan od zanimljivijih parova četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkaše predstavlja duel kragujevačkog Radničkog i požarevačkog Mladog radnika. Kragujevčanima pripada uloga domaćina u prvoj utakmici, koja se igra u sredu od 17 časova pred praznim tribinama „SBB Jezera“.

Radi se o ekipama koje su već imale priliku da odmere snage u BPŠ Superligi Srbije ove sezone. Požarevljani su u tom meču bili uspešniji od Šumadinaca rezultatom 3:1, uz maestralnu rolu kapitena i najboljeg poentera lige Mladena Bojovića, koji je nanizao 30 poena.

Ipak, kada je u pitanju poredak na superligaškoj tabeli, tu se Kragujevčani daleko bolje kotiraju i trenutno zauzimaju treće mesto sa skorom 5-2, dok je Mladi radnik šesti sa učinkom od tri pobede i četiri poraza.

Za razliku od Radničkog koji je vezao nekoliko pobeda, uključujući i onu u osmini finala Kupa Srbije protiv Borca iz Paraćina, Požarevljani su u poslednja dva prvenstvena duela poraženi od kraljevačke Ribnice i Borca iz Starčeva, kome su se potom revanširali u kup utakmici.

Klub iz Požarevca je prošle sezone uspeo da se domogne polufinala Kupa Srbije, gde je zaustavljen od strane beogradskog Partizana, dok je Radnički u četvrtfinalu eliminisala novosadska Vojvodina.

Mladi radnik je jedna izuzetno borbena i dobra ekipa, u šta smo mogli da se uverimo u prethodnom prvenstvenom duelu, u kome su nas dobili. Moraćemo da ih shvatimo ozbiljno i da pružimo svoj maksimum ukoliko želimo plasman u polufinale Kupa Srbije. Biće to sigurno dve teške utakmice za nas, a pri tom nam i raspored ne ide na ruku, s obzirom da u međuvremenu gostujemo Ribnici u prvenstvu. Ipak, daćemo sve od sebe da uspešno okončamo ovaj težak period koji je pred nama – tvrdi Irfan Hamzagić, udarna igla Kragujevčana u ovoj sezoni.

Prema propozicijama Kupa Srbije, u četvrtfinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti.

U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista, igra se dodatni „zlatni set“, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinalnog duela.

Izvor i foto: SPD Radnički