Kragujevčani pronašli izlaz iz tunela

Posle tri uzastopna poraza, fudbaleri Radničkog 1923 danas su konačno uspeli ponovo da razgale srca svojih navijača. Po izuzetno vetrovitom vremenu, “crveni” su na svom “Čika Dači” nadigrali ekipu OFK Bačke, u utakmici 19. kola Prve lige Srbije – 2:1 (1:0).

Put do šeste pobede u sezoni nije bio nimalo lak, ali su momci u crvenim dresovima jakom snagom volje i maksimalnim zalaganjem na terenu uspeli da ga “prokrče”. Posebno raduje činjenica što su Kragujevčani posle tri “sušna” kola konačno uspeli da zatresu protivničku mrežu, i to u dva navrata.

Treba reći da je kragujevački prvoligaš drugu utakmicu zaredom nastupio u izmenjenoj formaciji, sa tri igrača u zadnjoj liniji i dvojicom u špicu napada. Čini se da je ova novina, koju je plasirao Darko Milisavljević, vršilac dužnosti šefa stručnog štaba, donela pozitivan pomak u igri Radničkog, čemu u prilog ide i današnji trijumf protiv Bačke.

Ruku na srce, nije ovo bila previše sadržajna i dinamična utakmica, koja bi zadovoljila rafinirane ukuse poklonika fudbala. Tokom svih devedeset minuta ekipe su se taktički nadmudrivale, nastojeći da iskoriste svaki kiks svog protivnika. Na kraju, pobeda je zasluženo pripala domaćem timu, koji je pokazao nešto više incijative u odnosu na goste iz Bačke Palanke.

Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša polako podižu igru na željeni nivo

U prvih pola sata utakmice nije bilo većih uzbuđenja na terenu. Beležimo samo dva pokušaja glavom Slađana Nikodijevića, koji su završili van okvira gola.

Prva situacija vredna pažnje viđena je pred golom Radničkog. Igrao se 33. minut, kada su gosti opasno zapretili iz kontranapada. Gajić je iz prve „štiklom“ proigrao Đorđevića, koji je ušao u kazneni prostor domaćina, a potom šutirao pored gola.

Samo minut kasnije, na drugoj strani je Maksimović pokušao da uputi udarac sa ivice šesnaesterca, ali je izblokiran.

U 39. minutu Radnički je došao do početne prednosti. Nakon duplog pasa sa Maksimovićem, Stevan Kovačević je ubacio loptu na ivicu peterca, gde je utrčao Slađan Nikodijević i glavom je sproveo iza leđa gostujućeg čuvara mreže Alekse Milojevića.

Slađan Nikodijević je svojim četvrtim pogotkom u sezoni „načeo“ ekipu Bačke

Ovaj pogodak je pozitivno delovao na fudbalere kragujevačkog prvoligaša, koji su u samom finišu prvog dela igre u potpunosti preuzeli sve konce igre u svoje ruke, ali nisu uspeli da stvore još neku izgledniju šansu pred golom protivnika.

Sa druge strane, gosti iz Bačke Palanke su neposredno pred odlazak na odmor zapretili preko Đorđevića, ali bio je to lak plen za Raičevića.

Negativan rezultat na kraju prvog poluvremena naterao je fudbalere Bačke da zaigraju nešto angažovanije u nastavku susreta i pokušaju da dođu do izjednačenja.

U 50. minutu Marinković je sa velike distance pokušao da iznenadi Raičevića, da bi se šest minuta kasnije u šansi ponovo našao i Krsto Đorđević, ali je pravovremenom reakcijom Stefana Filipovića njegov udarac izblokiran.

Krsto Đorđević (24) predstavljao je najveću opasnost po gol Radničkog

Opasno je bilo i nakon kornera Krstića u 63. minutu, kada je Raičević na trenutak ispustio loptu, ali nije dozvolio da do nje stigne Đorđević. Nekadašnji golgeter Žarkova zapretio je i u 74. minutu posle povratne lopte Nikole Žakule, ali nije bio precizan.

U samoj završnici utakmice gosti su sve češće preskakali sredinu terena i dugim loptama pokušavali da dođu u priliku da ugroze gol Kragujevčana, koji su, pak, znalački odolevali i povremeno pretili iz polukontri i kontri.

U 86. mintu viđena je još jedna opasna situacija pred golom Radničkog, koju je raščistio požrtvovani Nemanja Zdravković.

Dva minuta pre isteka regularnih devedeset minuta, Kovačević je izveo skraćeni korner sa desne strane, lopta je pogodila jednog od igrača u živom zidu Bačke i na volšeban način završila iza gol-linije.

Stevan Kovačević postigao je drugi i, kako se ispostavilo, pobedonosni gol za svoj tim na današnjoj utakmici

Ovaj pogodak bacio je u ekstazu navijače kragujevačkog tima, popularne “Crvene đavole”, koji su uprkos jakom vetru svih devedeset minuta pružali podršku svojim ljubimcima.

I taman kada je delovalo da je pitanje pobednika rešeno, stvar se iznenada zakomplikovala. U 90. minutu dosuđen je slobodan udarac za Bačku na četredesetak metara od gola Radničkog. Rezervista Marko Stojanović odlučio je da šutira direktno na gol, a lopta je na opšte iznenađenje kragujevačke publike završila iza leđa Lazara Raičevića.

Srećom po domaći tim, gosti u zaostavnom vremenu nisu uspeli ozbiljnije da zaprete, pa je ostalo 2:1 za Radnički.

Fudbaleri Radničkog 1923 imali su razloga za slavlje posle završetka današnjeg susreta na „Čika Dači“

RADNIČKI 1923 – OFK BAČKA 2:1 (1:0)

“Čika Dača”
Gledalaca: 300
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac).
Pomoćnici: Slobodan Krstić, Nikola Antić (Niš).
Strelci: Nikodijević u 39. i Kovačević u 88. za Radnički 1923, a Marko Stojanović u 90. minutu za OFK Bačku.
Žuti kartoni: Ćirović (Radnički 1923), Ratković (OFK Bačka).

RADNIČKI 1923: Raičević, Petrović, Filipović, Zdravković, Varjačić (od 76. Grbović), Mijatović, Aleksijević, Ćirović, Kovačević, Maksimović (od 65. Milenković), Nikodijević (od 89. V. Popović).

OFK BAČKA: Milojević, Obrenović, Veselinović, Marinković, Tomović, Krstić (od 89. Marko Stojanović), Milovanović (od 78. Ilić), Žakula, Asani (od 54. Ratković), Đorđević, Gajić.

Današnjom pobedom Kragujevčani su poboljšali bodovni učinak na 22 boda, mada se i dalje nalaze u tzv. “opasnoj zoni” na tabeli.

“Crvene” sada očekuju dva uzastopna gostovanja, najpre Smederevu 1924, a potom i Metalcu u Gornjem Milanovcu.