Kragujevčani posustali u finišu

Na poslednjem ovosezonskom gostovanju u Ligi šampiona vaterpolisti Radničkog poraženi su od mađarskog Ferencvaroša, u Budimpešti, rezultatom 13:12, iako su u većem delu meča imali dva gola prednosti.

Ovaj meč nije imao preteranog rezultatskog značaja za Kragujevčane, jer su još ranije ostali bez šansi da se nađu na završnom turniru, dok su sa druge strane „zeleno-beli“ ovom pobedom i definitivno overili plasman na „fajnal-ejt“.

Ipak, izabranici Uroša Stevanovića nisu bez motiva ušli u ovaj duel. Želeli su da pokažu da pripadaju samom kremu evropskog vaterpola i da mogu da se nadmeću sa svakim protivnikom kada su na svom maksimumu.

U tome su definitivno i uspeli u okršaju sa favorizovanim rivalom. Poveli su od starta i održavali prednost, prepustivši domaćinu samo jedno vođstvo u prvoj četvrtini (3:2). Odmah zatim Radnički je preokrenuo, ali se na prvi predah ipak otišlo sa nerešenim rezultatom – 4:4, nakon jeftino skrivljenog peterca u finišu.

Međutim, Kragujevčani su na startu druge četvrtine vezali dva gola i prvi put otišli na „plus dva“ (6:4), oko koje se potom uglavnom i vrteo rezultat. Imali su potom još nekoliko šansi da se još više „odlepe“, ali ih nisu iskoristili, što je Ferencvaroš uvek kažnjavao i prilazio na gol zaostatka.

U poslednju deonicu vaterpolisti Radničkog ušli su sa golom prednosti (10:9), a odmah zatim ih je Radulović vratio na „plus dva“ (11:9). Tada su na scenu stupili reprezentativci Mađarske Janški, Vamoš i Varga i doneli timu iz Budimpešte drugi preokret (12:11). Šumadinci se nisu predavali, Lukić je dva minuta pre kraja postigao gol za izjednačenje (12:12), ali je Ferencvaroš u kontri dobio prednost igrača više, koju je Janšik pretvorio u pobedu.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Marko Radulović sa četiri gola, a Nemanja Stanojević je postigao jedan manje. Nekoliko odličnih odbrana upisao je i golman Lazar Dobožanov. Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Marton Vamoš sa pet golova.

Sada je već izvesno da će ova kragujevačka generacija prvo učešće u Ligi šampiona završiti na šestom mestu izuzetno jake Grupe A, a u poslednjem kolu ugostiće ekipu Novog Beograda, 11. maja.

Za vaterpoliste Radničkog daleko su važniji dueli polufinalne serije plej-ofa sa Partizanom, koji su na programu 4. maja na Banjici i tri dana kasnije u Kragujevcu.

Ferencvaroš – Radnički 13:12 (4:4, 3:4, 2:2, 4:2)

BUDIMPEŠTA
Bazen: „Komjadi“.
Sudije: Margeta (Slovenija) i Birakis (Grčka).

FERENCVAROŠ: Sakonji, Gabor, Molnar 1, Merkulov 3, Vamoš 5, Ubović, Fekete, Vigvari, Nemet, Varga 2, Janšik 2, Damonte, Vogel. Trener: Žolt Varga.

RADNIČKI: Dobožanov, Radulović 4, Stanojević 3, Janković, Ćuk 1, Krug, Ukropina 1, Pljevančić, Toholj, Miličić, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

Izvor i foto: KVK Radnički