Kragujevčani položili najteži test

U najjačoj proveri od početka zimskih priprema, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su danas na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” lidera Srpske lige “Istok”, ekipu Jagodine, rezultatom 3:2 (2:1).

Po hladnom i vetrovitom februarskom danu, Kragujevčani i Jagodinci odigrali su utakmicu koja je po svemu viđenom imala više takmičarski, nego prijateljski karakter. Jak tempo i oštri dueli doprineli su i nešto većoj nervozi aktera današnjeg susreta, ali to nije bio razlog da igrači jedni drugima ne pruže ruke nakon isteka dinamičnih devedeset minuta.

Darko Milisavljević ni na ovoj utakmici nije mogao da računa na Nikodijevića, Popovića i Ivančevića, koji se još uvek nisu oporavili od povreda. U stroj se vratio kapiten Stevan Kovačević, koji je prethodnu utakmicu sa Lokomotivom propustio zbog zdravstvenih problema. Kao i protiv Beograđana, šef struke “crvenih” i danas je pružio šansu nekolicini omladinaca, koji su ponovo ostavili dobar utisak.

Ekipa Jagodine, predvođena iskusnim trenerom Ljubišom Stamenkovićem – Piskavcem, pokazala se kao ozbiljan rival, tako da ne čudi to što trenutno gospodari vrhom tabele u Srpskoj ligi “Istok”. Evidentno je da se radi o jako kvalitetnoj i poletnoj ekipi, koja je protiv Kragujevčana izašla bez ikakvog respekta i sa željom da se nadigrava, ali ipak nije uspela da izbegne poraz.

Fudbaleri Jagodine pružili su žestok otpor Kragujevčanima

Prvo poluvreme donelo je visok ritam igre i, što je najvažnije, tri gola.

Radnički je već u 12. minutu mogao do vođstva. Radonjić je izveo korner nakon koga je Vladimir Ćirović uzdrmao okvir gola Jagodinaca.

Tri minuta kasnije još jedna dobra šansa za Kragujevčane. Varjačić je centrirao sa desne strane ka Maksimoviću ispred koga je intervenisao kapiten gostiju Jovančić.

Prvi udarac u okvir gola Radničkog gosti iz Jagodine uputili su u 30. minutu preko Ilije Stojanovića, ali je to bio lak plen za Vladimira Savića.

Bio je to svojevrsni uvod za ono što se dogodilo pet minuta kasnije, kada su Jagodinci stigli do početne prednosti. Ponovo se Ilija Stojanović našao u centralnoj ulozi, asistirajući usamljenom Tariku za 0:1.

Nije se dugo čekalo na odgovor “crvenih”. Samo dva minuta kasnije Aleksijević je lepo proigrao novajliju Nenada Radonjića, koji se kao “brzi voz” stuštio ka golu Jagodinaca, da bi na kraju rezantnim udarcem poslao loptu u suprotan ugao, postigavši tako svoj prvenac u dresu kragujevačkog kluba.

VESNIK PREOKRETA: Nenad Radonjić

Već u narednom napadu Radonjić se našao u ulozi asistenta Vladimiru Ćiroviću kod drugog gola Kragujevčana. Akciju je po desnoj strani započeo Varjačić koji je uposlio Radonjića, a on “zavrnuo” loptu na drugu stativu ka iskusnom Ćiroviću, koji je pokazao da nije zaboravio kako se postižu golovi.

Pred sam kraj prvog poluvremena jedan bezobziran start fudbalera Jagodine iznervirao je Aleksandra Varjačića i naterao ga da nešto burnije reaguje, zbog čega je zaradio isključenje.

Ništa manje dinamično nije bilo ni drugo poluvreme, iako su treneri oba tima u međuvremenu izvršili veći broj izmena. Osećalo se “u vazduhu” da će biti još golova i tako je i bilo.

Ponovo se prvo zatresla mreža Kragujevčana. Igrao se 60. minut kada je nakon centaršuta Todorovića, Aleksandru Stamenkoviću lopta “legla” na volej, tako da Lazaru Raičeviću nije bilo spasa.

Odmah nakon izjednačenja beležimo pokušaje Aleksijevića i Grbovića, koje je uspeo da neutrališe gostujući čuvar mreže Dinić.

Ipak, golman Jagodine bio je primoran na kapitulaciju u 77. minutu, kada je nakon dobro izvedenog slobodnog udarca od strane Todorovića kratko odbio loptu do Ognjena Ilića, koji je nastavio svoju seriju golova u pripremnim utakmicama.

Samo minut kasnije viđen je lep kontranapad u režiji dvojice omladinaca Radničkog Cvetkovića i Simovića, a poslednju šansu na utakmici imao je Tomislav Todorović, koji lukavim udarcem levom nogom nije uspeo da iznenadi Dinića.

Napomenimo i to da je u finišu utakmice Uroš Vidović dobio nezgodan udarac zbog koga je morao da napusti igru. U Radničkom se nadaju da Vidovićeva povreda nije ozbiljnijeg inteziteta i da će “motorino” Kragujevčana biti na terenu već u subotu, kada će Radnički 1923 odmeriti snage sa još jednim srpskoligašem Slogom iz Požege.

Početak ovog susreta predviđen je za 14 časova.

RADNIČKI 1923 – JAGODINA 3:2 (2:1)

Prvi pomoćni teren stadiona “Čika Dača”
Gledalaca:
50
Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Vladimir Veličković (Knić), Zoran Šneblić (Kragujevac)
Strelci: Radonjić u 37, Ćirović u 38. i Ilić u 77. minutu za Radnički 1923, a Tarik u 35. i A. Stamenković u 60. minut za Jagodinu
Crveni karton: Varjačić u 43. minutu (Radnički 1923)

RADNIČKI 1923: Savić, Rađen, Filipović, Petrović, Varjačić, Mijatović, Aleksijević, Kovačević, Ćirović, Maksimović, Radonjić. Igrali su još: Raičević, Zdravković, Grbović, Vidović, Todorović, Cvetković, Simović, Milošević i Lepović.

JAGODINA: Stojković, Mladenović, Jovančić, Sujić, Tarik, Cvetković, A. Stanković, Balabanović, Pavlović, I. Stojanović. Igrali su još: Dinić, Džolić, D. Stanković, Todorović, Lukić, Ignjatović, Radulović, Sekulić, Maljković, Maksimović, D. Stamenković i A. Stamenković.