Kragujevački kartingaši ponovo na pobedničkom postolju

Na trećoj trci Otvorenog prvenstva Srbije u kartingu, koja je proteklog vikenda vožena na kartodromu u Jagodini, članovi Auto-moto karting kluba 034 iz Kragujevca ostvarili su zavidne rezultate i sačuvali treće mesto u ekipnom plasmanu klubova.

Kragujevački klub je na ovoj trci nastupio bez čak trojice vozača, Manojla Ristića, Dušana Živkovića i Vladana Jakovljevića, a na sve to nadovazali su se i brojni pehovi koje su članovi AMK 034 imali na samoj stazi.

I pored svih tih poteškoća, kragujevački kartingaši dobro su vozili i ostvarili su zapažene rezultate, posebno u klasama 4 i 5.

U Klasi 4, Milan Stanojević je osvojio dva druga mesta, dok je Lazar Mašulović prvu trku završio na trećoj, a drugu na četvrtoj poziciji.

Podgoričanin Suad Asanović, koji je nedavno pojačao redove kragujevačkog kluba, na svom debiju ostavio je odličan utisak i uspeo je da se domogne drugog mesta u Klasi 5.

U Klasi 7 kragujevački klub predstavljao je Aleksa Marković, koji je u prvoj trci zauzeo četvrto mesto, dok je u drugoj izguran sa staze već u prvom krugu.

Saša Miletić i Dragan Đorđević dobro su vozili u Klasi 8, ali su završili izvan pobedničkog postolja.

Nakon prve tri trke Otvorenog prvenstva Srbije, Auto-moto karting klub 034 zauzima treće mesto u generalnom plasmanu klubova sa 235 osvojenih bodova. U vođstvu je i dalje Jagodina sa 312 sakupljenih bodova, dok drugo mesto drži ekipa Floyd Racing Team iz Novog Sada sa 243.

Naredna trka Otvorenog prvenstva Srbije u kartingu vozi se 5. septembra na stazi Autokomerc u Beogradu.