Kragujevačke rukometašice sigurne protiv Sloge

U 4. kolu plej-aut faze Super lige Srbije, rukometašice Radničkog pobedile su sinoć u hali „Jezero“ ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi, rezultatom 27:23 (12:9), i tako prekinule niz od dva vezana poraza.

Do prve značajnije prednosti na meču popularne „tigrice“ došle su 10. minutu igre, kada su povele sa 6:2. Na poluvremenu Kragujevčanke su vodile sa 12:9, da bi već u 37. minutu došle do maksimalnih „plus pet“.

Ipak, gošće se nisu predavale, u jednom trenutku su se primakle na samo gol zaostatka, ali se nakon tajm-auta trenera Jedoksića domaći tim vratio u pravi ritam i došao do krucijalne prednosti.

U redovima Radničkog briljirala je bila Ksenija Petrović sa 9 pogodaka, gol manje postigla je Katarina Stepanović, a sjajno veče imala je i Tijana Ćosić sa 17 odbrana.

Kod gošći najefikasnije su bile Vanja Đorđević i Aleksandra Krstić sa po 4 pogodaka.

Isključenja: Radnički 10 min, Sloga 12 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić (17 odbrana), Petrović 9, Begović, Jelesijević . Blagojević, Radović 6, Ležaja,  Lukić 1 , Stajković, Kojić , Stoiljković 3, Stepanović 8, Kulić, Janković.

SLOGA Petrovac na Mlavi: Vasuljević (4 odbrane), Bogojević 3, Nikolić, Joksimović, Stajić, Terzić 2, Končar 1, Đorđević 4, Vranić 3, Stojanović, Simić 3, Krstić 4, Bogosavljević 1, Milošević, Stojiljković 2, Pavlović (5 odbrana).

Popularne „tigrice“ sada očekuje četvrtfinalni meč Kupa Srbije protiv ekipe Pančeva, koji je na programu u sredu, 19. aprila u hali „Jezero“ od 16,30 h.