Kraguj do pobede tek posle taj-brejka

Odbojkašice Kraguja su se večeras propisno namučile da bi došle do nove pobede i dva boda protiv ekipe Takovo Zvezde Heliosa, pošto su tek u taj-brejku uspele da slome otpor gostujuće ekipe i slave sa 3:2, po setovima 25:16, 26:28, 17:25, 25:18 i 15:11.

Iako su prilično sigurno rešile prvi set u svoju korist, odbojkašice Kraguja su u nastavku meča došle u situaciju da strepe od poraza.

Najpre su gošće, posle velike borbe, uspele da na razliku dobiju drugi set, a onda, na opšte iznenađenje, i naredni period igre reše u svoju korist.

U tom trenutku se u redovima domaće ekipe upalila crvena lampica, pa su u četvrtom setu izabranice trenera Mratinkovića zaigrale angažovanije i uspele da dobiju ovu deonicu, a onda u taj-brejku u potpunosti slome otpor ekipe iz Gornjeg Milanovca i time spreče eventualno iznenađenje.

Ekipa Kraguja, i pored samo dva osvojena boda večeras, i dalje zadržava teoretske šanse za drugo mesto, a dosta toga biće jasnije posle sutrašnjeg meča Radničkog i MD Zrenjanina.

U poslednjem kolu ekipu Kraguja očekuje gradski derbi sa novim superligašem, ekipom Smeča 5.