Kovačević sačuvao kožu Bresničanima

Slavija KG

U utakmici 12. kola Zone Morava, fudbaleri kragujevačke Slavije remizirali su na svom igralištu u Bresnici sa Trepčom iz Kosovske Mitrovice 2:2 (1:1).

Bresničani su se u nedelju popodne uverili u istinitost one narodne izreke „težak kao Trepča“, budući da su do boda u duelu sa veoma motivisanim gostima iz Kosovske Mitrovice došli golom u poslednjem minutu utakmice.

Imali su fudbaleri Slavije igrača više skoro 60 minuta, propustili bar 3-4 izgledne prilike za gol, da na kraju bili primorani da spašavaju makar remi u ovom susretu.

Već u 10. minutu usledio je šok na igralištu u Bresnici, kada je Aritonović iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara pogodio levi gornji ugao golmana Petrovića.

Domaći su nekako uspeli da se oporave od šoka i dođu do izjednačenja preko Simića u 29. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, novi peh za goste. Ljubomir Pavićević je zbog nesportskog ponašanja dobio crveni karton, pa su fudbaleri Slavije u nastavku utakmice imali igrača više na terenu.

U 37. minutu velika prilika se ukazala Srđanu Matiću, koji je loše zahvatio loptu.

Gosti iz Kosovske Mitrovice su se organizovano branili sa igračem manje i povremeno pretili iz kontranapada. Igrao se 58. minut kada je Nikola Milosavljević iskoristio lošu procenu golmana domaćih Petrovića i na opšte izneneđanje simpatizera Slavije obezbedio gostima novo vođstvo.

Od tog trenutka domaći fudbaleri pokušavali su na sve načine da dođu do izjednačenja, ali je golman gostiju Tomislav Vakić bio nesavladiv. U 88. minutu stativa je bila saveznik igrača Trepče, nakon udarca Dimitrijevića.

Konačno, u sudijskoj nadoknadi vremena Kovačević je odlično reagovao na centaršut Marka Vasovića i sa ivice peterca zatresao mrežu gostiju – 2:2.

SLAVIJA – TREPČA 2:2 (1:1)

Igralište: FK Slavija u naselju Bresnica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nemanja Bogdanović (Čačak).
Pomoćnici: Željko Šolajić (Ivanjica) i Ilija Novaković (Guča).
Strelci: Simić u 29. i Kovačević u 90. minutu za Slaviju, Aritonović u 10. i Milosavljević u 58. minutu za Trepču.
Žuti kartoni: Sretković, Jokić, Jovanović (Slavija), Sofronijević (Trepča). Crveni karton: Pavićević (Trepča) u 32.

SLAVIJA: N. Petrović, Stoilović, Vasović, Jovanović, Jokić, Sretković, Matić (M. Petrović), Vukomanović, Simić, Dimitrijević, Kovačević.

TREPČA: Vakić, Markoović, Milovanović, Pavićević, Vučković, Lazić, Božović, Radović, Milosavljević, Aritonović, Lalić (Sofronijević).

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Kovačević (Slavija).

Drugi kragujevački klub u ovom rangu takmičenja Arsenal remizirao je kao domaćin sa ekipom Tutina 1:1.

Posle 12 odigranih kola, Slavija i Arsenal dele 7. mesto na tabeli, sa sakupljenih 16 bodova.

U narednom kolu Slavija će gostovati Omladincu u Novom Selu, a Arsenal Orlovcu u Mrčajevcima.