Kostić presudio bivšem klubu

Sa gostovanja kraj Ibra košarkaši Radničkog vraćaju se praznih ruku. Učenici Ivice Vukotića nisu uspeli da izađu na kraj sa veoma motivisanom ekipom Sloge, koja je na parketu kraljevačke Nove hale sportova slavila rezultatom 86:81 (29:15, 17:17, 14:29, 26:20).

Slabo su Kragujevčani otvorili utakmicu i već nakon prvih deset minuta igre imali su dvocifren zaostatak (29:15).

Ništa se bitnije nije promenilo ni u narednoj deonici. Domaći su uspešno održavali stečenu prednost iz prve četvrtine, na očigled nemoćnih Šumadinaca kojima je malo toga polazilo od ruke u ovom periodu utakmice.

Tek su u trećoj četvrtini košarkaši Radničkog uspostavili pravi ritam igre u napadu. Raspucao se Amerikanac Mekbrajd, koji je uz nezaustavljivog Katića najzaslužniji što su se Kragujevčani vratili iz dvocifrenog „minusa“ i prišli na svega četiri poena zaostatka (48:44).

Ni tu nije bio kraj naletima kragujevačkog tima, koji je nakon trojke Ivana Nedeljkovića u 28. minutu uspeo da preuzme vođstvo (56:55).

Novom trojkom probuđenog Nedeljkovića, Radnički izbija na maksimalnih „plus pet“ sredinom poslednje četvrtine (69:64). Činilo se da su puleni trenera Ivice Vukotića na dobrom putu da prelome utakmicu u svoju korist, ali se Kraljevčani nisu predavali.

Bivši član kragujevačkog tima Nikola Kostić je sa pet uzastopnih poena pokrenuo kraljevačke „bele“, koji nedugo zatim vraćaju rezultat pod svoju kontrolu (75:71).

Trojkom Filipa Dumića Radnički prilazi na samo poen zaostatka (75:74), ali je na ulasku u poslednji minut Slaven Čupković uzvratio istom merom i vratio ekipu Sloge na „plus četiri“ (80:76).

Na 13 sekundi pre kraja utakmice, Dumić još jednom svojom trojkom vraća Kragujevčane na samo „pola koša“ zaostatka (82:81), a potom pravi brz faul nad Samojlovićem, koji ne greši sa linije penala (84:81).

Na satu je ostalo još osam sekundi, dovoljno za Šumadince da pokušaju da izbore produžetak, ali je onda Nikola Kostić iskoristio nesmotrenost Matije Popovića prilikom ubacivanja lopte u igrui snažnim zakucavanjem stavio tačku na ovaj susret – 86:81 u korist Sloge.

Upravo je pomenuti Kostić bio najefikasniji u redovima kraljevačkog tima sa 21 poenom. Poen manje ubacili su Filip Samojlović i Slaven Čupković, koji je pri tom sakupio i 10 skokova. Dvocifren u ekipi Sloge bio je još Nikola Jeftić sa 11 postignutih poena.

U ekipi Radničkog je, kao i obično, prednjačio kapiten Raško Katić sa 23 postignuta poena. Stefan Đorđević je ubacio 14, Filip Dumić i Ivan Nedeljković po 12, a Amerikanac Mekbrajd 11 poena.

Kragujevčani su tako propustili lepu priliku da uhvate priključak sa ekipama iz sredine tabele i ostali su na skoru od devet ostvarenih pobeda.

Već u nedelju pulene trenera Ivice Vukotića očekuje novo gostovanje, ovoga puta u Novom Sadu drugoplasiranoj Vojvodini.

SLOGA – RADNIČKI  86:81 (29:15, 17:17, 14:29, 26:20)