Košarkašice Radničkog zablistale u vršačkom „Milenijumu“

Sa svog drugog gostovanja u Prvoj ženskoj ligi Srbije ove sezone, košarkašice Radničkog vraćaju se sa bogatim plenom. Kragujevčanke su na parketu vršačke hale „Milenijum“ savladale domaću ekipu Vršca rezultatom 84:71 (20:19, 18:18, 23:16, 23:18) i tako zabeležile svoj drugi uzastopni trijumf u šampionatu

Iako su Vrščanke vodile maltene tokom čitave uvodne deonice, Kragujevčanke su u drugu četvrtinu ušle sa „pola koša“ prednosti (20:19). Ništa se značajnije nije promenilo ni u narednom periodu igre. Ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu, a na veliki odmor otišlo se sa istim odstojanjem kao nakon prvih deset minuta – 38:37.

Poenima mlade crnogorske reprezentativke Andree Glomazić, Radnički je početkom treće deonice izbio na maksimalnih „plus osam“ (45:37), ali su Vrščanke vrlo brzo uspele da se vrate na samo poen zaostatka (45:44). Usledio je potom novi udar „crvenih dama“, koje su preciznim šutevima sa distance stigle na korak do dvocifrenog vođstva (60:51).

Ovoga puta košarkašice Vršca nisu imale adekvatan odgovor, pa su Kragujevčanke sredinom poslednje četvrtine stekle više nego solidan kapital od petnaest poena prednosti (70:55). Bio je to početak kraja za domaću ekipu, koja do kraja utakmice nije uspela da se rezultatski vrati u meč, pa je bila primorana da se pomiri sa svojim trećim porazom u sezoni.

Danijela Dimitrijević i Milica Inđić bile su najefikasnije u kragujevačkom timu sa po 17 poena. Filipinka Animam pružila je još jednu sjajnu partiju i utakmicu je završila sa 16 poena i isto toliko skokova, uz samo jedan promašaj u šutu iz igre (7-8). Zapažene role imale su i Marija Stojanović sa 14 i Andrea Glomazić sa 12 postignutih poena.

U ekipi Vršca prednjačile su Ljiljana Marjanović, Tina Selaković i Jelena Zorić sa po 16 postignutih poena, dok je Marija Stojić zastala na 13.

Sa skorom od tri pobede i dva poraza košarkašice Radničkog trenutno zauzimaju visoko četvrto mesto na tabeli, sa identičnim skorom kao i trećeplasirano Kraljevo.

Kragujevčanke već u sredu na parketu „SBB Jezera“ očekuje duel sa ekipom novosadske Vojvodine 021, koja još uvek nije osetila gorčinu poraza u domaćem šampionatu.