Košarkaši Radničkog ubedljivi protiv Zekasa

Košarkaši Radničkog zabeležili su pobedu i u osmoj proveri tokom pripremnog perioda. Izabranici Igora Todorovića su ovoga puta bili ubedljivi protiv Zekasa 75 iz Rače – 99:56 (25:20, 20:17, 26:9, 28:10).

Radnički je na ovom susretu nastupio bez Raška Katića i novajlije Pavla Jokića, a utakmicu je obeležila odlična partija Nemanje Stankovića, koji je Račanima ubacio 31 poen, od toga čak 15 u prvoj četvrtini.

Gosti iz Rače držali su se do poluvremena, a onda je u trećoj četvrtini došla do izražaja razlika u kvalitetu, pa su Kragujevčani na kraju slavili pobedu od čak 43 poena razlike.

Pored sjajnog Stankovića, dvocifreni u pobedi kragujevačkog tima bili su još i Nikola Ilić sa 15, Stefan Živanović sa 12 i Lazar Marković sa 10 poena. Šućov i Veljović ubacili su po 9 poena, Nedeljković 7, a Glišović, Dimitrijević i Jovanović po 2 poena.

Košarkaše Radničkog sada očekuje učešće na turniru u Smederevskoj Palanci. Pored Kragujevčana, na ovom turniru učestvuju još i OKK Beograd, Dunav i domaća Mladost.

Prvu utakmicu na turniru ekipa trenera Todorovića igra danas od 16 časova i 30 minuta protiv OKK Beograda.

Izvor i foto: SPD Radnički