Košarkaši Radničkog sve dalje od opstanka

U jednoj od presudnih utakmica za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije, košarkaši Radničkog pretrpeli su poraz od lidera na tabeli, ekipe Zlatibora, rezultatom 88:95 (35:18, 23:25, 15:26, 15:26).

Kragujevčani su ponovo pokazali dva različita lica. Nakon sjajnog izdanja u prvom poluvremenu i velikih „plus petnaest“ po isteku prvih dvadeset minuta igre (58:43), usledio je potpuni sunovrat u poslednje dve četvrtine, koji je rezultovao bolnim porazom za dodatnu strepnju u pogledu opstanka u ligi.

Epitet najboljeg aktera utakmice poneo je plejmejker Zlatibora Nemanja Protić sa 27 poena i 7 asistencija, uz indeks valorizacije 33. Zapaženu rolu u pobedničkom timu imao je i Dušan Kutlešić sa 24 poena i 9 skokova, Sandi Grubelič dodao je 13, a Dimitrije Nikolić 12 poena.

Na drugoj strani prednjačio je kapiten Raško Katić sa „dabl-dabl“ učinkom od 22 poena i 10 skokova, a dvocifreni u kragujevačkom timu bili su još Ivan Nedeljković sa 15, Dimitrije Raičević sa 13, Filip Dumić i Marko Đerasimović sa po 11 i Đuro Dautović sa 10 postignutih poena.

Dva kola pre kraja prvenstva košarkaši Radničkog i dalje se nalaze u zoni ispadanja, sa pobedom manje u odnosu na glavnog konkurenta u borbi za opstanak, lazarevačku Kolubaru.

S obzirom na bolju koš razliku u međusobnim duelima sa Lazarevčanima, jasno je da Kragujevčane bar jedna pobeda u poslednja dva kola, uz poraze Kolubare u duelima protiv Zdravlja u Leskovcu i Vršca kod kuće, ostavlja u ligi. Problem je u tome što se pitaju i Lazarevčani, koji sigurno nemaju nameru da prokockaju šansu za opstanak u eliti.

Jasniju sliku imaćemo nakon pretposlednjeg kola, u kome košarkaši Radničkog gostuju valjevskom Metalcu, dok ekipa Kolubare odlazi na noge leskovačkom Zdravlju.

RADNIČKI – ZLATIBOR 88:95 (35:18, 23:25, 15:26, 15:26)