Košarkaši Radničkog slavili u Šapcu

kkk-radnickiNovom pobedom, sedmom u sezoni, ostvarenom na gostovanju u Šapcu, košarkaši kragujevačkog Radničkog uhvatili su priključak za vodećim ekipama u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Četa Zorana Milovanovića bila je ubedljiva protiv istoimenog domaćina i slavila sa čak dvadeset poena razilke na kraju – 89:69 (26:19, 19:20, 20:13, 24:17).

Šapčani su zahvaljujući dobrim procentima šuta dostojno parirali Kragujevčanima u prvih dvadeset minuta. U nastavku su košarkaši Radničkog „stegli“ u odbrani, dok je u napadu briljirao Marko Šamanović, koji je utakmicu završio sa 28 poena.

Pored njega, u redovima Šumadinaca istakli su se Stefan Arnaut sa 17, Tešanović sa 12 i Beočanin sa 11 poena.

Iako oslabljeni neigranjem Nikolića, Kneževića i Milosavljevića, Kragujevčani su upisali vrednu pobedu, koja ih ostavlja na trećoj poziciji prvenstvene tabele.

Priliku da dodatno učvrste mesto u vrhu tabele i eventualno poprave plasman, košarkaši Radničkog imaće naredne subote, kada u „Jezero“ stiže Mileševac iz Prijepolja.