Košarkaši Radničkog „razbili maler“ na gostovanjima

kkk-radnickiKošarkaši kragujevačkog Radničkog ubeležili su prvu pobedu na gostovanjima ove sezone, pošto su u utakmici 5. kola Prve regionalne lige-Zapad bili bolji od domaćeg Priboja rezultatom 80:67 (23:20, 27:15, 16:14, 14:18).

Nakon prilično ujednačene uvodne deonice, koju su Kragujevčani završili sa tri poena prednosti, usledila je serija izabranika trenera Zorana Milovanovića od devet uzastopnih poena na startu druge četvrtine, dovoljno da se na odmor ode sa prilično lepom, dvocifrenom zalihom – 50:35.

Nastavili su košarkaši Radničkog u istom ritmu i na početku treće deonice, tako da su u 25. minutu došli do „plus 21“ – 61:40. U završni kvartal Šumadinci su ušli sa 17 poena prednosti (66:49), te su rutinski priveli utakmicu kraju.

Ekipu Radničkog su do prve pobede u gostima ove sezone predvodili Arnaut sa 16, Nikolić i Tešanović sa po 15, kao i Beočanin sa 14 postignutih poena.

Bila je ovo četvrta pobeda Kragujevčana u petom prvenstvenom susretu, koja im je omogućila da održe korak sa neprikosnovenim Zlatarom.

U 6. kolu izabranici Zorana Milovanovića dočekaće ekipu Klika iz Arilja. Taj susret na programu je u petak, 4. novembra, u hali „Jezero“, sa početkom u 19 časova.