Košarkaši Radničkog osvojili Kopaonik

kkk radnicki

Košarkaši kragujevačkog Radničkog uspešno su nastavili pobedonosni niz u Drugoj regionalnoj ligi Zapad 2, pošto su na gostovanju ekipi Kopaonika u Brusu upisali svoj dvadeseti uzastopni trijumf, rezultatom 90:65 (26:17, 20:13, 14:17, 31:16).

Iako oslabljeni neigranjem Kneževića i kapitena Glišovića, Kragujevčani ni u jednom trenutku nisu ispuštali kontrolu nad rezultatom u ovom meču.

Nakon prvih dvadeset minuta susreta Radnički je imao šesnaest poena prednosti (46:30), pa je usledilo blago opuštanje u trećoj četvrtini, koje je pak nadoknađeno sjajnom igrom u završnoj deonici, u kojoj su Kragujevčani dali 31 poen, a primili svega 16.

Igrač utakmice bio je Stefan Arnaut sa 24 poena, dok je Đorđe Milosavljević upisao četiri poena manje. Odličan je bio i mladi centar Dimitrije Nikolić, koji je dostojno odmenio kapitena Glišovića pod oba obruča, zabeleživši 12 poena.

Do kraja sezone ostala su još dva kola, a košarkaši Radničkog su već odavno obezbedili vizu za viši rang takmičenja. U narednom kolu izabranici trenera Milojevića gostuju Paraćinu, da bi u poslednjem kolu, 10. aprila, ugostili Basket iz Vrnjačke Banje, kada će i zvanično biti proslavljena titula u „Jezeru“. Toj utakmici prisustvovaće i predsednik kluba, gospodin Nikola Lončar.