Košarkaši Radničkog 1950 zaustavljeni u Ubu

Radnicki 1950Košarkaši Radničkog 1950 pretrpeli su drugi ovosezonski poraz u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Ekipa Uba iskoristila je prednost domaćeg terena i slavila protiv Kragujevčana sa 72:51 (15:13, 14:6, 25:20, 18:12), u derbi meču 13. kola.

Nakon prilično izjednačenog početka susreta, vidno motivisani domaćin došao je do nešto osetnije prednosti u drugoj deonici i na poluvreme otišao sa deset poena prednosti – 29:19.

Veliki peh zadesio je Kragujevčane krajem druge četvrtine, kada je zbog povrede igru napustio Miloš Blagojević, jedan od glavnih igrača u timu Igora Todorovića. On se nije vraćao na parket do kraja meča, a detaljniji pregledi narednih dana pokazaće ozbiljnost njegove povrede.

U nastavku susreta košarkaši Uba su sigurnom igrom rutinski priveli meč kraju i upisali deseti prvenstveni trijumf.

Sjajni Popović predvodio je pobednički tim sa 27 poena, dok je Milosavljević ubacio 17. Kod Kragujevčana jedini dvocifreni bio je Tripković sa 12 poena.

I pored ovog poraza košarkaši Radničkog 1950 ući će u Novu 2016. godinu sa liderske pozicije. Ipak, tim Igora Todorovića mora da bude oprezniji u nastavku prvenstva, budući da Novi Pazar i ekipa Uba imaju samo bod zaostatka i vrebaju svaku priliku da Kragujevčane skinu sa prvog mesta.