Košarkaši Radničkog 1950 poraženi od Proletera nakon herojskog povratka

Košarkaši Radničkog 1950 doživeli su drugi poraz na svom parketu u ovoj sezoni. U utakmici 16. kola Druge lige Srbije, Kragujevčani su u hali „Gordana Goca Bogojević“ poraženi od zrenjaninskog Proletera rezultatom 88:92 (18:27, 17:27, 28:10, 25:18).

Oslabljeni neigranjem Filipa Lalovića i Miloša Tripkovića, košarkaši Radničkog 1950 imali su puno problema u napadu u prvih dvadeset minuta susreta. Na drugoj strani, gosti su predvođeni veoma raspoloženim Lalićem pogađali maltene sve, tako da su na kraju prvog poluvremena imali ubedljivih devetnaest poena prednosti – 54:35.

Da stvari budu gore, krajem prvog dela utakmice povredio se kapiten Radničkog 1950 Marko Drašković, koji je odmah prevezen u Klinički centar, tako da je trener Igor Todorović u nastavku susreta mogao da rotira svega devet igrača.

I pored svih tih pehova i diskutabilnih odluka sudijske trojke, Kragujevčani su uspeli da se rezultatski vrate u trećoj četvrtini. Glavni pokretač preokreta bio je Nikola Kostić, koji je na kraju utakmicu završio sa čak 32 postignuta poena. Prednost Zrenjanica topila se iz minuta u minut, da bi trojkom Stojanovića u 29. minutu Radnički 1950 posle dužeg perioda došao do minimalne prednosti – 62:61.

Tako se od gotovo izvesnog trijumfa ekipe Proletera ušlo u neizvesnu završnicu. Jedanaest sekundi pre kraja gosti su vodili sa 90:88, a domaći imali napad za pobedu ili produžetak. Međutim, Kostiću je prilikom prodora ispala lopta, što je primoralo Lakićevića da faulom zaustavi Lalića, koji je pogodio oba bacanja i obezbedio trijumf Zrenjanincima.

Upravo je Lalić sa 25 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu. 22 poena postigao je Atanacković, 17 Subotić, a 16 Lambić. U ekipi Radničkog 1950 su pored Kostića dvocifreni bili i Popović i Stojanović sa po 15 poena, kao i Nedeljković sa 11 poena.

I pored dva vezana, nesrećna poraza u poslednja dva kola, u Radničkom 1950 i dalje veruju da je plasman u KLS ostvariv.

Priliku da se vrate na pobednički kolosek Kragujevčani će imati narednog vikenda, kada će ugostiti Kolubaru iz Lazarevca.