Košarkaši Radničkog 1950 nastavili pobednički niz (VIDEO)

KK-RADNICKI-1950

Košarkaši Radničkog 1950 nastavili su sa pobedama u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Pred oko 500 gledalaca u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladana je ekipa Zlatara iz Nove Varoši sa 81:59 (18:7, 19:22, 19:16, 25:14), u okviru 3. kola.

Kragujevčani nisu prikazali ubedljivu igru, ali su na kraju uspeli da dođu do novog trijumfa i sačuvaju čelnu poziciju na tabeli. Međutim, i pored pobede, ostaje gorak ukus zbog povrede kapitena Nenada Tanasijevića u prvoj četvrtini, kome po svemu sudeći predstoji duža pauza.

Gosti su značajniji otpor pružili samo u prvih dvadeset minuta. Nakon uvodnih 7:7, košarkaši Radničkog 1950 prave seriju od 11:0 i prvu četvrtinu rešavaju u svoju korist sa 18:7.

Očekivalo se da će kragujevački tim u nastavku bez problema sačuvati i uvećeti stečenu prednost nakon prvih deset minuta igre, ali su uporni gosti iz Nove Varoši uspeli da smanje prednost domaćeg tima i primaknu se na svega tri poena na zaostatka. Ipak, na kraju prvog poluvremena rezultat na semaforu je glasio 37:29 u korist Radničkog 1950.

U nastavku su konačno stvari došle na svoje pravo mesto. Košarkaši Zlatara nisu više imali snage da se ponovo vrate u meč, pa je prednost domaćeg tima rasla iz minuta u minut, da bi na kraju meča iznosila velikih 22 poena razlike – 81:59.

Najistaknutiji u redovima pobedničkog tima bio je Filip Lalović sa 24 poena, dok je Ivan Nedeljković pridodao 16 koševa. Kod gostiju iz Nove Varoši prednjačili su Todorović sa 18 i Filipović sa 15 pogodaka.

U subotu, 24. oktobra, košarkaše Radničkog 1950 očekuje gostovanje ekipi Svilajnca u meču 4. kola Prve regionalne lige Zapad.