Korićani slavili u Grošnici (FOTO)

U komšijskom derbiju kragujevačkih zonaša, fudbaleri Korićana su boljom igrom u drugom poluvremenu osvojili tri boda na gostovanju Vodojaži – 1:0 (0:0). Odlučujući gol na utakmici postigao je Marko Stanković.

Ekipa Korićana imala je razloga za radovanje posle pobede u Grošnici

Iako su bodovi bili potrebniji domaćoj ekipi, oni su pomalo neočekivano otišli u Korićane.

Ovaj susret imao je dva različita poluvremena. Fudbaleri Vodojaže su u prvom delu utakmice igrali bolje, stvorili veći broj šansi, imali čak i jedanaesterac koji nisu uspeli da realizuju, zbog toga su kažnjeni u drugom poluvremenu.

Grošničani nisu iskoristili svoje šanse i izgubili su važne bodove

U finišu utakmice Grošničani, koji su nastupili bez kapitena i najboljeg igrača Uroša Vukovića, pokušali su da izbegnu poraz, ali nisu uspeli, pa je malo nedostajalo da izgube i ubedljivije.

Pored strelca Stankovića, najzaslužniji za pobedu Korićana je golman Dragan Vranić, koji je branio kao u najboljim danima. Odbranio je penal, a izdržao je pravu kanonadu udaraca domaćih napadača.

Početak utakmice pripao je igračima trenera Dušana Matića i očekivalo se da će odbrana gostiju svakog trenutka kapitulirati. Međutim, sigurna odbrana Korićana, na čelu sa štoperima Bojanom Đusićem i kapitenom Vladimirom Čpajkom, izdržala je silne napade Grošničana.

Igrači Vodojaže (beli dresovi) su se propisno ispromašivali i zbog toga su kažnjeni

U 18. minutu napad Vodojaže Nikola Nedeljković jako je šutirao sa 16 metara, ali je golman gostiju paradom uspeo da spreči pogodak. Nekoliko minuta kasnije pripretio je i David Jekić, ali je njegov udarac završio tik pored stative.

Prvu piliku za vođstvo Korićani su imali u 36. minutu, kada su Zoran Jevtović i Aleksandar Obradović u situaciji „dva na jedan“ oklevali i lopta je završila pored gola. U 33. minutu Filip Aleksić je u petercu domaćina promašio loptu i propustio šansu da se upiše u listu strelaca.

Na drugoj strani, u 35. minutu u kaznenom prostoru Korićana oboren je domaći igrač Dušan Sretenović i sudija Filip Petronijević iz Kraljeva je pokazao na belu tačku. Udarac sa 11 metara izveo je David Jekić, ali je iskusni golman Vranić, koji je nekoliko sezona čuvao gol Vodojaže, „pročitao“ njegovu nameru i odbranio penal.

U sledećem minutu prava opsada gola Korićana, tri udarca iz neposredne blizine odbranio je golman Vranić i to je možda i odlučilo krajnji ishod današnjeg susreta u Grošnici. Imali su igrači domaćina i u samom finišu prvog poluvremena šansu za vođstvo, ali je sa pet metara Marko Vasiljević loptu poslao preko prečke.

Posle odmora, koji je kako se ispostavilo više odgovarao gostujućim igračima, druga slika na terenu. Igrači Korićana su se oslobodili pritiska i malo je nedostajalo da dođu i do rezultatske prednosti. Golman Marko Živak „pokupio“ je loptu ispred Jevtovića i sprečio pogodak.

Na drugoj strani Sretenović je propustio priliku za vođstvo domaćeg tima, kada je sa sedam-osam metara šutirao u ruke golmana Korićana.

Gol odluke postignut je u 65. minutu. Rezervista Marko Stanković je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara iskosa sa desne strane poslao loptu u suprotni gornji ugao golmana Živaka i izazvao radost grupe navijača i igrača Korićana.

Marko Stanković je postigao gol za Korićane i odlučio pobednika u komšijskom
derbiju

Ovaj pogodak kao da je odsekao noge domaćim igračima, koji su pali u igri, i prepustili inicijativu ekipi trenera Miloša Dabića. U 75. minutu Đusić je za malo zakasnio da sa dva metra ubaci loptu sa leve strane u mrežu. Nikola Kesić je potom sa 16 metara šutirao u golmana, a Jevtović iz blizine u 83. minutu pogodio spoljni deo mreže.

U finišu utakmice igrači Vodojaže su krenuli na sve ili ništa sa dva napadača, među kojima je bio štoper i kapiten Nikola Komatina. U sudijskoj nadoknadi vremena, koja je trajala osam minuta, Korićani su propustili tri prilike preko Aleksića, Ilića i Đokovića da zabeleže i ubedljiviju pobedu.

Posle utakmice najradosniji je bio trener Miloš Dabić, jer je ovo, kako nam je rekao, prva pobeda Korićana u Grošnici.

Miloš Dabić, trener Korićana, zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe

Prvo poluvreme smo loše odigrali. Vodojaža nije iskoristila četiri šanse, među kojima i penal. Čestitam mojim igračima na borbenosti i zalaganju tokom cele utakmice, iako smo u duel sa Vodojažom ušli i sa malo straha da ne izgubimo, što je opterećivalo igrače, koji su pobedili na volju i želju. Dali smo gol u drugom poluvremenu kada smo odigrali bolje i mogli da postignemo još neki pogodak i na kraju sačuvali stečenu prednost. Ekipi Vodojaže čestitam na fer i korektnoj igri i želim joj da brzo izađe iz rezultatske krize, jer zaslužuje bolje mesto na tabeli – rekao je Miloš Dabić za KG sport.info posle današnje pobede u Grošnici.

Ovom pobedom Vodojaža je skočila na peto mesto sa 12 bodova, samo dva manje od vodećih ekipa Šumadije 1903 i Gruže.

VODOJAŽA – KORIĆANI 0:1 (0:0)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 150.
Sudija: Filip Petronijević (Kraljevo).
Pomoćnici: Nikola Manojloić, Dragan Kuljanin (obojica iz Kragujevca).
Strelac: Stanković u 65. minutu.
Žuti kartoni: Perović (Vodojaža), Ilić, Miladinović (Korićani).

VODOJAŽA: Živak, Dajić, Jovanović, Đurić (od 61. Gajić), Komzina,Petrović, Jekić,  Perović (od 68. Dačović), Vasiljević, Nedeljković, Sretenović.

KORIĆANI: Vranić, Stevović, Miladinović (od 46. Kesić), Obradović (od 46. Stanković), V. Čpajak, Đusić, Jevtović (od 83. Dogandžić), Ilić, Aleksić, Stević, Đoković.

Fudbaleri Šumadije 1903 su u derbiju kola sa Realom u Podunavcima odigrali nerešeno 1:1 i zadržali prvo mesto na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Gruža, koja je pobedila kao gost ekipu Goča iz Vrnjačke Banje sa 1:0. Kragujevački zonaš poveo je pogotkom Đorđevića u prvom poluvremenu, da bi domaći tim izjednačio u sudijskoj nadoknadi vremena.

U ostalim susretima šestog kola Šumadijsko – raške zone postignuti su sledeći rezultati: Polet (R) –  Budućnost (R) 3:1, Radnik – Bane 1931 1:3, Omladinac – Zvečan 1:1, OFK Ras – Apolon 2018 2:1, Goč – Gruža 0:1, Novi Pazar 1928 – Šumadija (T) 1:0.

U narednom kolu Šumadija 1903 dočekuje OFK Ras, Vodojaža odlazi u Gružu, Korićani će ugostiti Novi Pazar 1928, dok je Budućnost iz Resnika domaćin Radniku iz Ušća.