Korićani skinuli lidera sa trona

Derbi 17. kola II Međuregionalne lige – Zapad odigrao se u Kragujevcu, gde je domaća petoplasirana ekipa Korićana ugostila prvoplasiranu ekipu i jesenjeg prvaka Trepču iz Kosovske Mitrovice.

Pred oko 300 gledalaca ekipa Korićana pobedila je goste rezultatom 73:70 i zabeležila 6. uzastopnu a svoju 12. pobedu u prvenstvu.

Još jednom su “Korićanci” dokazali  da su na domaćem parketu nepobedivi. U veoma uzbudljivoj  i rezultaski do samog kraja neizvesnoj utakmici publika u hali Park je imala šta  da vidi i pozdravi sve lepe poteze. Sama organizacije utakmice bila je na nivou dva ranga više.

U prvoj četvrtini gosti su krenuli silovito i napravili seriju od 8-1. Domaći igrači su nakon tajm-auta došli do željenog ritma i uhvatili priključak. Do kraja četvrtine igralo se borbeno, poen za poen. Prva četvrtina završila se u korist Trepče 17-16.

U drugoj četvrtini krenulo se silovito i na jednoj i na drugoj strani. Domaća ekipa pojačala je agresivnost u odbrani što je rezultiralo vođstvom od 7 poena razlike. Trener domaćih dobija dobitnu petorku za koju gosti nisu imali rešenja u sastavu Mladićević, Jovković, Turanjanin, Popović i najbolji skakač lige Joksović, tako da oni uspevaju da na poluvremenu odvedu Korićance na 7 poena razlike.

U trećoj četvrtini Korićanci uspevaju da održe ritam, gde su uspeli da naprave seriju od 6-0, tako da su povećali razliku na 13 poena. To je i bila najveća prednost domaće ekipe. Igrač gostujuće ekipe Stanković namerno udara plejmekera domacć ekipe. Tada dolazi do male rasprave između domaćeg igrača Turanjanina i gostujućeg igrača  Stankovića, koji je napravio nesportski potez.  Zbog nedoličnog ponašanja oba igrača su isključena i poslata na tribune. Igrači Trepče su se bolje snašli u toj situaciji i smanjili prednost domaće ekipe na 8 poena. Tako se ova četvrtina završila rezultatom 59-51 za domaćina.

U četvrtoj četvrtini gosti kreću silovito, gde uspevaju posle 3 promašena zicera domaćina i dve vezane trojke da priđu na 2 poena razlike. U sledecem napadu domaćini postižu sa linije slobodnih bacanja jedan poen, na 4,5 minuta do kraja utakmice. Gosti posle postignute trojke Miloševića dolaze do izjadnečenja 60-60, što je dovelo do veoma neizvesne i uzbudljive završnice.Vođeni podrškom sa tribina domaća ekipa je uspela da odoli pritisku. U završnici se igralo poen za poen i u toj rezultatskoj klackalici domaćini su se bolje snašli i najavili u nastavku sezone i borbu za viši rang.

Posle veoma dobre i kvalitetne utakmice publika je sa ovacijama pozdravila i ispratila obe ekipe koje su prikazanom igrom zaslužili aplauze i pohvale – dokaz da se u ovom rangu igra veoma kvalitetna košarka.

Ekipa Trepče je do ovog kola bila na prvoj poziciji, gde su posle ovog poraza pali na deobi drugog mesta. Korićani su sada zauzeli  5. poziciju  i imaju  realne šane da se plasiraju  u veći rang, pošto im dalji raspored takmičenja ide naruku, jer svi bitni rivali dolaze u Kragujevac.

Ekipa mladog trenera Todorovića ove sezone nezna za poraz na svom parketu i ako nastavi ovako sigurno će se sledeće godine naći u većem rangu, gde im je po prikazanoj igri i mesto. Moramo naglasiti da sve ekipe iz vrha tabele imaju mnogo veće budžete i iza tih ekipa stoje njihove lokalne vlasti. Ekipa Korićana nije u takvoj poziciji. Oni sport, omladinu, pa i svoj grad prikazuju na  jedan najbolji način, a to je samo ljubavlju prema košarci.

U sledećem kolu, KK Korićani, u sredu, 20.02.2013. gostuje ekipi KK Mlava iz Petrovca na Mlavi.

KK Korićani Kragujevac – KK Trepča Kosovska Mitrovica  73:70 (16:17, 26:18, 17:16, 14:19)

Sportska hala „Gordana Bogojević“ (hala Park)
Gledalaca: 300
Sudije: Vlajović S, Marković, Dašić S. (svi iz Kraljeva)

KK KORIĆANI: Joksović 13, Popović 13, Jovanović, Trurnić 5, Turanjanin 9, Mikić 2,  Mladićević 5, Stojanović, Jakovljevic 10, Đusić, I. Jovković, N. Jovković 18 poena. Trener ekipe: Togorović Igor.

KK TREPČA:  Milošević, Dašić, Dragović, Lazarević, Staletovic, Anđelković, Redžić, J.  Jevtić, Komadina, Stanković, Jakšić, Mazibrada. Trener: Tipković Saša.

Igrač utakmice: Jovković Nikola (KK Korićani).

Predsednik Korićana Nenad Arsenijević dao je izjavu nakon utakmice:

“Ovo je veoma bitna pobeda naše ekipe. Zahvalio bih se gostujućoj ekipi na prikazanoj borbi i fer igri. Danas smo dokazali da imamo jednu od najboljih ekipa u ovom rangu. Zaista mi je čast biti na čelu ove ekipe i ovih momaka, koji su posle završenih sportskih obaveza u klubu, jedni od najboljih studenata na svojim fakultetima i najbolji radnici na svojim radnim mestima.

Svojom igrom i zalaganjem dokazuju da su odlični sportisti. Nama ostaje još 9 utakmica do kraja prvenstva , gde ćemo sve uraditi da izborimo veći rang. Teška finasijska situacija nam je najveći problem, ali mladost i energija koja pokreće ovaj klub je mnogo jaka, tako da ćemo i  to pobediti. Današnjom pobedom uspeli smo da izborimo mesto na bogatoj mapi srpske košarke.  Zahvaljujući treneru Todoroviću ova ekipa je došla do onoga što mnogi ljudi i ekipe nemaju. To je ta hemija koja je mnogo bitna. A mi u klubu je imamo i ona nas pokreće.“ – rekao je Arsenijević.

Izvor: Željko Marinković