Korićani „peticom“ do preokreta i pobede

Korićani
Ekipa Korićana igra sve bolje i pobedom u susretu sa Žeželjom popravila je plasman na tabeli

U 7. kolu Druge gradske lige ekipa Korićana, o kojoj se vodila velika diskusija zbog uključenja u ligu posle pauze, juče je zabeležila treću pobedu i uključila se u konkurenciju za vrh tabele. Pobeđena je ekipa Žeželja iz Sabante sa 5:3, iako su gosti vodili sa dva gola razlike u jednom trenutku.

Bio je to dinamičan susret, sa velikim brojem golova, u kome je domaći tim uspeo da postigne pet pogodaka i preokrene rezultat u svoju korist.

Gosti su iznenadili dobrom igrom na početku utakmice. Već u trećem minutu grešku golmana Aleksandra R. Stevića iskoristio je  Stevanović i doveo Žeželj u vođstvo od 1:0. U 15. minutu već je bio 2:0 za goste iz Sabante, a pogodak je postigao Lazović.

Ovi pogoci nisu demoralisali domaćina, koji se oporavio i vratio u igru. U 25. minutu Korićani su propustili veliku šansu da smanje vođstvo gostiju sa bele tačke, ali je Matić bio neprecizan. Ipak, pred odlazak na odmor, u 42. minutu, Aleksandr Z. Stević je iskoristio jednu od šansi i smanjio vođstvo Žeželja na 1:2.

Do preokreta je došlo u drugom poluvremenu, posle ulaska u igru Stanišića, koji je od 46. minuta zamenio Vukićevića. Gosti su povećali prednost na 3:1 pogotkom Dimovića u 50. minutu, ali ni to im nije bilo dovoljno za pobedu. Stanišić je sa dva ekspresna pogotka u 54. i 55. minutu izjednačio na 3:3. Posebno je bio efektan drugi pogodak, kada je lopta završila u rašljama gola Žeželja, posle sjajnog udarca sa 20 metara.

U 63. minutu ­ Stević je drugim pogotkom na utakmici doneo preokret na 4:3, a tačku na ovaj susret stavio je Matić u 76. minutu, postavivši konačnih 5:3.

KORIČANI – ŽEŽELJ (Sabanta) 5:3 (1:2)

Igralište: FK Korićani.
Sudija: Nikola Radević.
Pomoćnici: Nikola Manojlović, Filip Petronijević.
Strelci: Stević u 43. i 69, Stanišić u 54. i 55. i Matić u 76. za Korićane, a Stevanović u 3, Lazović u 15. i Dimović u 50. minutu za Žeželj.
Žuti katoni: Stanković, Stanišić, Čpajak (Korićani), Stepanović (Žeželj).

KORIĆANI: A.R.Stević, Dogandžić, Anđelković, Čpajak, Kesić, Đoković, Matić (Arsić), Vukićević (Stanišić), A.Z.Stević, Stanković, Jeftović (Trajković).

ŽEŽELJ: Josipović, Petrović (Stepanović), Rajić (Stefanović), Živković, Vukomanović, Dimović, Stamenović, Paunović, Stevanović, Lazović (Zečević).

U ostalim susretima 7. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Košutnjak – Erdoglija 1:1, Divostin – Zastava 3:5, 21. oktobar – Maršić 1:0, Kremenac – Bagremar 1:2, Azbest – Hajduk 2:3, a slobodan je bio Seljak iz Cvetojevca. U vođstvu su 21. oktobar i Bagremar sa po 12, a prate ih Erdoglija 1934 i Korićani sa po dva boda manje.

U narednom kolu, derbi meč igraju Bagremar i Korićani, a Žeželj dočekuje Azbest iz Stragara. U ostalim susretima 8. kola Druge gradske lige sastaju se: Erdoglija 1934 – Hajduk, Maršić – Kremenac, Zastava – Seljak (C), Košutnjak – Divostin.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 8. kola Prve gradske lige i postignuti sledeći rezultati: Partizan – Ćava 2:2, Šumadija 1934 – Šumadinac KG 4:0, Vodojaža – Budućnost (R), Vinogradi DB – Sloboda 1:0, Kutlovo – Sloga (D) 1:3, Srbija – Jedinstvo 2:1, Borac (D) – Kolonija 2:1, Mladost (P) – Jadran 1:0. U vođstvu je Vodojaža bez poraza, a Srbija je druga sa 19 bodova.

U 9. kolu sastaju se: Jadran – Partizan (C), Kolonija – Mladost (P), Jedinstvo – Borac (D), Sloga (D) – Srbija, Sloboda – Kutlovo, Budućnost – Vinogradi DB, Šumadinac KG – Vodojaža.

U Trećoj gradskoj ligi odigrano je 4. kolo i postignuti su sledeći rezultati: Bratstvo (Erdeč) – Sloga (Lužnice) 3:1, Šumarice 2008 – Bukurovac 0:3, Pobeda – Borac (NM) 8:0, Seljak (MP) – Dobrača 1:1. U vođstvu je Bratstvo sa 12, a Pobeda ima bod manje na drugom mestu.

U narednom kolu sastaju se: Dobrača – Šumarice 2008, Borac (NM) – Seljak (MP), Sloga (Lužnice) – Pobeda, Bukurovac – Bratstvo.