Korićani „overili“ titulu za plasman u zonu (FOTO)

Četiri kola pre završetka sezone u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca, fudbaleri Korićana su pobedom u derbiju 30. kola sa Slogom iz Desimirovca (4:0) i teoretski obezbedili prvo mesto i plasman u Šumadijsko-rašku zonu.

Fudbaleri Korićana su trijumfalno zavrršili ovu sezonu i plasirali se u viši rang

Prvi put od osnivanja ekipa Korićana od naredne sezone takmičiće se u zonskom stepenu takmičenja. To je ostvareno ubedljivim osvajanjem titule prvaka u Prvoj gradskoj ligi, četiri kola pre završetka prvenstva, i to sa 14 bodova prednosti od trenutno drugoplasirane Budućnosti iz Resnika, koja vodi trku sa ekipama Mladosti iz Pajazitova i Slogom iz Desimirovca da zadži mesto koje vodi u baraž za viši rang.

Posle poraza u prethodnom kolu od Jedinstva u Petrovcu, malo ko je očekivao, pa i u Korićanima, da lider na tabeli, koji ima veliku i skoro nedostižnu prednost, može da bude tako ubedljiv protiv ekipe sa iskusnim igračima i ambicijama za viši rang. U derbiju ovog kola, domaći tim je ušao u duel sa Desimirovčanima samo da ne izgubi, jer i takav rezultat je Korićanima obezbeđivao siguran plasman u viši rang.

Međutim, ekipa koju vodi trener Zoran Kenić, iako je nastupila bez trojice standardnih prvotimaca, odigrala je i iznad svojih mogućnosti, posebno u drugom poluvremenu, kada je Desimirovčanima ponestalo snage. Treba reći da je i Sloga došla sa „tankom“ klupom, što je donekle olakšalo posao domaćinu, koji je pokazao više želje i bolju pripremljenost.

Ekipa Sloge dobro je krenula, jer u svojim redovima ima nekoliko iskusnih igrača, koje predvodio Željko Buzić, ali je njenim igračima popustila koncentracija, naročio posle primljenog gola.

Igrači Sloge u drugom poluvremenu primili tri gola

Prvi su pripretili gosti iz Desimirovca, preko Vladimira Božinovića sa zonskim iskutvom u Partizanu iz Cerovca, koji je šutirao sa desetak metara za malo pored gola.

Posle pokušaja na obe strane da dođu do vođstva, domaćini su se radovali u 22. minutu efektnim pogotkom glavom Aleksandra Stevića, koji je iskoristio centriranu loptu Nemanje Trajkovića sa leve strane. Odmah je na drugoj strani Buzić pokušao da iznenadi golmana Dragana Vranića, ali nije uspeo.

Ovaj pogodak kao da je „sasekao krila“ gostima i ohrabrio igrače Korićana da pojačaju ofanzivnu igru, što im se isplatilo. Za tri minuta novajlija u ekipi domaćina Stefan Todorović, koji je došao iz Sušice, propustio je dva „zicera“ u prvom poluvremenu, ali se iskupio posle odmora u 53. minutu, kada je duplirao vođstvo svoje ekipe.

Stefan Todorović postigao je drugi pogodak za Korićane koji je dao „vetar u leđa“
domaćinu

Strelac prvog pogotka Srdić ubacio je loptu sa leve strane u protivnički peterac, gde se najbolje snašao iskusni Todorović i sa pet metara matirao golmana Sloge Mladena Jovanovića.

Ovo je bio i izuzetno važan pogodak, jer je promenio tok utakmice u kojoj je domaći tim preuzeo inicijativu i sa još dva pogotka potpuno „slomio“ protivnika i unosio nervozu u njihove redove. Nastavljena je opsada gola Sloge, ali su pokušaji Kesića, Đuića i rezerviste Zorana Jevtovića ostali bez realizacije. Međutim, domaći igrači su u finišu utakmice za tri minuta postigli dva gola i na najbolji način završili ovaj derbi.

U  84. minutu Miloš Đoković je, posle udarca Marka Stankovića sa ugla, povisio na 3:0. Tri minuta pre kraja utakmice konačan rezultat 4:0 postavio je Srđan Stanišić, koji je posle ubacivanja Jevtovića i odbijene lopte od golmana, stavio tačku na ovu, jednu od najefikasnijih igara Korićana u ovoj sezoni.

Nikola Kesić, kapiten Korićana (desno) u duelu sa Vladimirom Božinovićem iz Sloge

Ovaj uspeh i plasman u viši rang domaćeg tima burno su pozdravili gledaoci, a slavlje je nastavljeno među igračima i članovima uprave i stručnog štaba.

Razloga za slavlje najviše je, svakako, imao i kapiten Korićana Nikola Kesić, koji je u timu Korićana već 10 godina.

Posle slabe ige i neočekivanog poraza u prethodnom kolu, „stegli smo zube“ i dali sve od sebe da pokažemo da smo zasluženo osvojili prvo mesto i plasman u viši rang. To smo ostvarili velikom željom i zalaganjem na terenu, ali i predanim radom na treninzima, uz stručnu pomoć trenera. Za novi rang moraćemo da stvorimo još bolje uslove i pojačamo ekipu, jer mislimo da naselje Korićani zaslužuje da ima zonaša – rekao je za KG sport kapiten Kesić posle ubedljive pobede u derbiju sa Desimirovčanima, koji su im sportski čestitali na uspehu.

KORIĆANI – SLOGA (D) 4:0 (1:0)

Igralište: U naselju Korićani.
Gledalaca: 50.
Sudija: Janko Mitrović.
Pomoćnici: Dušan Đoković, Aleksandra Tomić.
Strelci: Stević u 22, Todorović u 53, Đoković u 84. i Stanišić u 87. minutu. Žuti kratoni: Todorović, Stanković (Korićani), Obradović, Božinović (Sloga).

KORIĆANI: Vranić, Stevović (od 65. Obradović), Trajković, Kesić, Davidović, Đusić, Srdić, Stević (od 54. Jevtović), Todorović (od 60. Stanković), Stanišić, Đoković.

SLOGA: M.Jovanović, Rašković, Karić, B. Jovanović (od 52. Miljojković), Rmuš, Obradović, Kenjić, Ilić, Jotović, Buzić, Božinović.

Pored Sloge, kandidati za drugo mesto u Prvoj gradskoj ligi, Budućnost iz Resnika i Mladost iz Pajazitova, danas su osvojili samo po bod, a postignuti su sledeći rezultati: Budućnost – Bagremar 0:0, Srbija – Mladost 3:3, Slavija – Šumadija 1934 1:4, Sloboda – 21 oktobar 4:0, Borac – Drenovac 2:2, Jadran – Jedinstvo 1:9, Pobeda – Šumadinac KG 0:2.

Kortićani su prvi sa 64, Budućnost druga sa 50, trećeplasirana Mladost je osvojila 49, a Sloga je ostala četvrta sa 47 bodova. U narednom kolu Korićani su gost Šumadinca KG, a Sloga dočekuje poslednjeg Jadrana.

U Drugoj gradskoj ligi iznenađenje na Bubnju gde je Kolonija pobedila Zastavu sa 5:1. Vodeći Maršić, koji je osigurao prvo mesto, pobedio je Bratstvo 4:3, Divostin je savladao Košutnjak sa 4:1, a Ćava je kao gost u Cvetojevcu savladala Seljaka sa 2:1.

U Trećoj gradskoj ligi Kremenac i Hajduk su u Rogojevcu igrali nerešeno 3:3, a vodeća Dobrača kao gost pobedila Bukorovac 3:0, dok je slobodan bio Azbest, koji ima 25 bodova kao i Dobrača.