Korićani efikasni u gostima

Ekipa Korićana sa rukovodstvom pred početak današnjeg susreta sa 21. oktobrom

Pojačana ekipa Korićana je na prvom prolećnom gostovanju savladala ekipu 21. oktobra sa 4:2 (2:0), u susretu 15. kola Druge gradske lige Kragujevca.

Bila je ovo treća pobeda Korićanaca u ovoj sezoni, posle trijumfa u duelima sa Kremencom u Rogojevcu i Seljakom u Cvetojevcu u prvom delu prvenstva, čime su nadoknadili gubitak nekih bodova na svom terenu.

U današnjem susretu fudbaleri Korićana brzo su došli u vođstvo. U šestom minutu Bojan Matić je dobro reagovao na centaršut Srđana Stanišića sa leve strane i iz prve, volej udarcem, loptu poslao pored golmana Lazara Todorovića.

U 38. minutu Matić je sa 5-6 metara loptu upućenu sa leve strane glavom poslao preko gola. Međutim, samo minut kasnije bilo je 2:0 za goste iz Korićana. Korner sa leve strane izveo je Marko Stanković, a u skoku štoper Bojan Đusić loptu je glavom sproveo u mrežu 21. oktobra.

Posle odmora gledaoci su videli bolju igru obe ekipe i još četiri pogotka. U 55. minutu domaćin je propustio priliku da preko Milovana Marjanovića smanji prednost Korićana, koji je iz blizine loptu nabačenu sa desne strane poslao pored gola. Pet minuta kasnije Matić je propustio priliku da se i drugi put upiše u listu strelaca, nakon što je sa pet metara šutirao u ruke domaćeg golmana Todorovića.

Fudbaleri 21. oktobra nisu posustajali i u 63. minutu uspeli su preko Aleksandra Stanisavljevića da smanje prednost Korićana i susret uvedu u rezultatsku neizvesnost. Međutim, gostujući fudbaleri pojačali su tempo i ubrzali igru, što nije odgovaralo ekipi 21. oktobra. U 81. minutu sa desne strane šutirao je rezervista Aleksandar Z. Stević, ali je golman domaćih nespretno intervenisao i produžio lopti put u mrežu.

U samom finišu utakmice postignuta su još dva gola. U prvom minutu sudijske nadoknade vremena Milan Srdić je utrčao sa desne strane pored odbrane domaćeg tima i matirao golmana 21. oktobra za 4:1. U poslednjem trenutsku susreta, posle slobodnog udarca i kratko odbijene lopte od golmana Korićana Aleksandra R. Stevića, štoper domaćina Veljko Nedić loptu je ubacio u mrežu i samo ublažio poraz svoje ekipe na 2:4.

Posle ove pobede ekipa Korićana, koja je danas nastupila sa novajlijama Srećkom Lazovićem i Dušanom Petrovićem iz Arsenala i trenerom Zoranom Jovanović Pivetom na klupi, sa 27 bodova, četiri manje od drugoplasirane Zastave, preselila se na treće mesto na tabeli.

21. OKTOBAR – KORIĆANI  2:4 (0:2)

Igralište: U MZ „21.oktobar“.
Sudija: Aleksandar Đurđević.
Pomoćnici: Petar Blagojević, Lazar Vasojević.
Strelci: Stanisavljević u 63. i Nedić u 90+4 za 21. oktobar, a Matić u 6, Đusić u 39, A. Z. Stević u 81. i  Srdić u 90+1 minutu za Korićane.
Žuti kartoni: Nedić (21.oktobar), Vujičić (Korićani).

21.OKTOBAR: Todorović, Milić, Veljković, S. Živanović (od 85.Ljubinković), Nedić, M. Živanović (od 80. P. Blagojević), Dajić, Marjanović, Stanisavljević, Perović (od 60. I. Blagojević), Đalović.

KORIĆANI: A. R. Stević, Trajković, Anđelković (od 84. Đoković), Đusić, Čpajak, Lazović, Vujičić, Stanišić (od 78. A. Z. Stević), Srdić, Stanković (od 60. Petrović), Matić.

Posle ove pobede ekipa Korićana, koja se danas pojavila sa novajlijama Srećkom Lazovićem i Dušanom Petrovićem iz Arsenala i trenerom Zoranom Jovanovićem Pivetom na klupi, sa 27. bodova, četiri manje od drugoplasirane Zastave, preselila se na treće mesto na tabeli.

U ostalim susretima 15. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Zastava – Bagremar 3:1, Kremenac – Erdoglija 0:1, Seljak (C)- Azbest 6:3, Divostin – Hajduk 0:3, Košutnjak – Žeželj 1:1, a slobodan je bio Maršić.

U vođstvu je Erdoglija 1931 sa 34 boda, tri više od drugoplasirane Zastave.

Danas su odigrane i utakmice 18. kola Prve gradske lige. Vodeća Vodojaža pobedila je Jadran sa 5:1, a istim rezultatom slavila je i drugoplasirana Srbija iz Ilićeva protiv Partizana u Cerovcu.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Kutlovo – Borac (D) 1:1, Vinogradi DB – Mladost (P) 1:2, Šumadija 1934 – Kolonija 2:3, Ćava – Jedinstvo 0:2, Šumadinac KG – Sloga (D) 2:1, Budućnost (R) – Sloboda (G) 2:3.