Kolubarska bitka pripala domaćinu

fk-radnicki-1923-2015-16

Fudbaleri Radničkog 1923 porazom su okončali jesenju polusezonu u Prvoj ligi Srbije. Popularni „Đavoli“ poraženi su juče od Kolubare u Lazarevcu sa minimalnih 1:0 (1:0) i prolećni deo sezone dočekaće sa poslednjeg mesta prvenstvene tabele.

Još jednom je presudilo neiskustvo mladih fudbalera iz Kragujevca. Jedna greška u 19. minutu bila je kobna po Šumadince, iako su ponovo prikazali sasvim solidnu igru, naročito u drugih 45 minuta.

U prvom poluvremenu domaćin je bio agilniji, imao je veći posed lopte i par zrelih prilika, uključujući i pogođen okvir gola, ali su do vođstva igrači Kolubare došli zahvaljujući „poklonu“ gostujućih fudbalera. Igrao se 19. minut kada je mladi Spasojević pod pritiskom protivničkih fudbalera odlučio da vrati loptu golmanu Kostiću, što je predosetio lukavi Dinčić, presekao taj pas i smestio loptu u mrežu pored istrčalog Kostića.

Taj detalj je, kako se ispostavilo, odlučio meč. Radnički je u drugih 45 minuta bio bolji rival na terenu, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Kolubare.

Sa druge strane, domaći su još jednom pogodili okvir gola u finišu meča, ovoga puta iz slobodnog udarca sa oko dvadesetak metara.

Na kraju su Lazarevčani zasluženo slavili, dok je mladim fudbalerima iz Kragujevca ovo bila još jedna važna lekcija na putu ka sticanju neophodnog iskustva za ovaj rang takmičenja.

crveni-djavoliUvek uz Radnički: Verni „Crveni đavoli“ u Lazarevcu, Foto: Crveni đavoli

Radnički će „prezimeti“ na poslednjem mestu prvenstvene tabele. Sigurno je da poslednje mesto i samo četiri osvojena boda nisu realan domet kragujevačke ekipe, ali je plaćena skupa cena nekim neshvatljivim indvidualnim greškama fudbalera sa „Čika Dače“.

Iako je završen prvi deo prvenstva, prava borba za klub upravo sada počinje, samo što će umesto golobradih momaka u kopačkama, sada u glavnoj ulozi biti čelnici kluba, zajedno sa gradskim ocima. Oni moraju pronaći način da izmire dugovanja, skinu blokadu FSS-a i konačno dovedu par proverenih igrača, koji će pomoći ovim talentovanim momcima da brže fudbalski sazru i da ekipa izbori opstanak u ovom rangu takmičenja.

U suprotnom, Radnički će nastaviti da propada i ko zna koliko će onda vremena biti potrebno da se Kragujevac vrati na fudbalsku mapu Srbije.