Kolubara ukočila Kragujevčanke

Duel dva bivša superligaša, Kolubare i Radničkog 1923, doneo je dosta uzbuđenja, a na kraju su se nakon burnih devedeset minuta igre pobedi radovale Lazarevčanke, koje su slavile sa 3:2 (1:1) i tako smenile Kragujevčanke na drugom mestu prvoligaške tabele.

U isto vreme dok su fudbaleri Kolubare i Radničkog 1923 u Lazarevcu vodili borbu za nove superligaške bodove, na terenu Fudbalskog kluba TEK Sloga u Velikim Crljenima odvijala se žestoka fudbalska bitka između njihovih koleginica u zeleno-crnim i crvenim dresovima. Posle brojnih uzbuđenja i rezultatskih preokreta, tri boda su završila na kontu fudbalerki Kolubare, koje su ovom pobedom istakle ozbiljnu kandidaturu za povratak u najviši rang takmičenja.

Mreže su mirovale sve do 28. minuta, kada je Mina Čingelić donela početnu prednost kragujevačkom timu. Radost izabranica trenera Aleksandra Ćurčića trajala je čitavih šest minuta, sve dok Jovana Sretenović nije poravnala rezultat.

Ista igračica je početkom drugog poluvremena donela preokret domaćem timu, da bi nedugo zatim Slađana Lazarević povisila prednost Lazarevčanki na 3:1. Nisu se Kragujevčanke predavale i uspele su da preko Jovane Marjanović smanje zaostatak, ali su domaće u završnih dvadesetak minuta utakmice sačuvale gol prednosti i osvojile veoma bitna tri boda u borbi za povratak u najviši rang takmičenja.

Bio je ovo drugi poraz fudbalerki Radničkog 1923 u ovoj sezoni, koji ih je u izvesnoj meri udaljio od ostvarenja superligaških snova.

Ipak, pobeda nad liderom na tabeli, ekipom subotičkog Spartaka, narednog vikenda u Kragujevcu mogla bi da vrati popularne „đavolice“ u trku za plasman u Super ligu Srbije.

ŽFK KOLUBARA – ŽFK RADNIČKI 1923 3:2 (1:1)

VELIKI CRLJENI
FK TEK Sloga.
Sudija: Milena Ristić (Vlasotince).
Strelci: Sretenović u 32. i 50, Lazarević u 55. minutu za ŽFK Kolubaru, a Čingelić u 28. i Marjanović u 65. minutu za ŽFK Radnički 1923.
Žuti kartoni: Milinović, Krunić, Đurđević (ŽFK Kolubara), Čingelić (ŽFK Radnički 1923).

ŽFK KOLUBARA: Milojević, Radovanović, Tešić, Miladinović, Vejnović, Milinović, Krunić, Sretenović (od 75. Jovanović), Jonović, Đurđević (od 75. Grujić), Brusin (od 32. Lazarević).

ŽFK RADNIČKI 1923: Veličković, Janković (od 46. Vasiljević), Nikolić, Galjak (od 72. Jevtović), Živković, Čingelić (od 60. Paunović), Jurišević, Gogić (od 46. Živanović), Milosavljević, Tomanović, Marjanović.