Kolubara prekinula pobednički niz Kragujevčana

Niz od tri uzastopna trijumfa fudbaleri Radničkog 1923 prekinuli su današnjim remijem na gostovanju lazarevačkoj Kolubari u utakmici 27. kola Linglong Tajer Super lige Srbije, koja je okončana bez golova – 0:0. “Crveni” su tako vezali i četvrtu utakmicu zaredom bez poraza i dopisali još jedan vredan bod na svoj superligaški konto.

Izuzev velike borbenosti, fudbaleri Radničkog 1923 i Kolubare nisu mnogo toga pokazali na današnjoj utakmici, odigranoj po prilično mekom i raskvašenom terenu. Kragujevčani su, čini se, bili za nijansu konkretniji, stvorili su dve-tri jako dobre prilike iz kojih nisu uspeli da profitiraju, dok na drugoj strani domaćin izuzev jednog pokušaja štopera Bakića posle prekida nije došao u poziciju da ozbiljnije ugrozi gol ekipe iz srca Šumadije.

Odsustvo prvog strelca Marka Mirića, kao i iskusnog napadača Voje Ubiparipa, i tako kako se osetilo u igri “crvenih” na ovom susretu. Sav teret igre u napadu pao je na pleća mladog Đorđa Maksimovića, koji je već u 3. minutu utakmice uspeo da uputi dobar udarac ka protivničkom golu, ali je golman Kolubare Stanivuković uspešno intervenisao i izbacio loptu u korner. Posle udarca iz ugla i gužve u kaznenom prostoru Kolubare, u šansi se našao i defanzivac kragujevačkog tima Nikola Andrić, ali je Stanivuković i ovoga puta demonstrirao svoje golmanske kvalitete.

Današnji kapiten “crvenih” Nemanja Tomić je na isteku prvih pola sata igre imao lepu priliku da iz slobodnog udarca sa nekih dvadeset metara donese početnu prednost svom timu. Gađao je Tomić preko “živog zida”, ali je golman Kolubare Stanivuković prozreo nameru iskusnog fudbalera kragujevačkog tima i uspeo je da pokrije dalji ugao.

Neposredno pred odlazak na odmor u šansi se ponovo našao agilni Maksimović, međutim, isuviše je oklevao sa završnim udarcem, tako da je defanzivcima Kolubare pružio dovoljno vremena da otklone opasnost pred svojim golom.

Đokić je na startu drugog poluvremena pokušao da ugrozi Lukića udarcem sa ivice šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan, da bi nekoliko minuta kasnije Bakić posle kornera šutirao glavom pored stative, što je ujedno bila i najbolja prilika za Lazarevčane na današnjoj utakmici.

Na drugoj strani, fudbaleri Radničkog 1923 su najbliži vođstvu bili su u 62. minutu, kada je posle odličnog solo prodora Milisavljevića, Saša Jovanović šutirao sa desetak metara, Stanivuković je već bio savladan, ali je loptu na samoj gol liniji zaustavio jedan od fudbalera domaćeg tima.

Vredan pomena bio je i pokušaj Maksimovića glavom posle kornera u 78. minutu, koji takođe nije doneo promenu rezultata.

Osam minuta pre kraja utakmice ekipa Kolubare ostaje sa desetoricom igrača, pošto je Uroš Đuranović zbog žustrog starta nad Milisavljevićem sasvim opravdano zaradio drugu javnu opomenu.

Završni minuti utakmice protekli su u odugovlačenju fudbalera domaćeg tima, koji su sa igračem manje na terenu gledali da “ukradu” svaki sekund vremena.

Radnički 1923 je nakon ovog remija ostao na četrnaestoj poziciji superligaške tabele, sa dva boda zaostatka u odnosu na trinaestoplasirani Proleter.

U sledećem kolu izabranici trenera Lalatovića će na svom “Čika Dači” ukrstiti koplja sa imenjakom iz Niša.

LALATOVIĆ ZADOVOLJAN NAKON OSVOJENOG BODA U LAZAREVCU

Šef struke Kragujevčana Nenad Lalatović može da bude zadovoljan. Njegov tim je u poslednja četiri kola osvojio čak deset bodova, čime je razuverio i najtvrđe pesimiste, koji nisu verovali da je ova ekipa Radničkog 1923 u stanju da veže nekoliko dobrih rezultata u kontinuitetu.

Kada je reč o današnjoj utakmici u Lazarevcu, Lalatović smatra da je njegova ekipa odigrala sasvim korektno u oba pravca, ali da je kada se sve sagleda remi ipak najpravedniji rezultat.

– Utakmica po teškom terenu, sa dosta duela, u kojoj se tražila protivnička greška kako bi se došlo do pogotka. Mi smo se u toj igri dugim loptama jako dobro snašli, uspeli smo da stvorimo par dobrih prilika, naročito u drugom poluvremenu, ali mislim da je po svemu prikazanom na terenu nerešeno realan rezultat. Kolubara je pokazala da je dobra, odlično vođena ekipa, koja je praktično već prebrinula sve brige oko opstanka. Nama je ovo četvrta uzastopna utakmica bez poraza i primljenog gola, što je znak da smo na pravom putu. Sada nas očekuju dve uzastopne utakmice kod kuće protiv Radničkog iz Niša i Vojvodine, timova koje sam imao priliku da treniram i za koje me vežu jako lepe uspomene. Biće teško, s obzirom da oni jure Evropu, a mi težimo ka opstanku, ali mislim da smo u stanju da uspešno odgovorimo predstojećim izazovima – konstatuje Lalatović.

Sa rečima trenera Radničkog 1923 slaže se i strateg Kolubare Dejan Đurđević, dodajući da je težak teren značajno uticao na nešto slabiji kvalitet igre.

– Mi smo imali tu neku dominaciju u pas igri, naročito u prvom poluvremenu. Vrlo korektno smo iznosili loptu do završne trećine terena, gde nismo imali dovoljno ni dubine, ni oštrine prilikom završnog pasa. Radnički je, sa druge strane, tražio neku svoju šansu u igri dugim loptama, bio je dobar defanzivno, tako da je kada sve uzmemo u obzir ovaj rezultat najrealniji. Moram istaći da je ovaj teren danas ubio kvalitet igre. Jednostavno, igrač potroši dve sekunde dok primi i primiri loptu, a za to vreme gubi ideju. Iskoristio bih priliku da čestitam ekipi Radničkog na rezultatima u poslednje vreme. Kao trener sa dvadesetogodišnjim iskustvom znam koliko je teško uzeti deset bodova iz četiri utakmice i jako mi je drago što su uspeli da prevaziđu period ozbiljne krize. To je klub u kome sam imao priliku da radim i generalno mislim da Kragujevac zaslužuje da ima stabilnog superligaša – poručio je Đurđević.

KOLUBARA – RADNIČKI 1923 0:0