Kocić sačuvao kožu šampionu

Dugo čekani duel bivšeg i sadašnjeg šampiona u SBB hali Jezero opravdao je očekivanja. Domaći Ekonomac bio je na korak od toga da „uzme skalp“ favorizovanim Lozničanima, koji su zahvaljujući pogotku nekadašnjeg člana šampionske generacije „studenata“ Mladenu Kociću u poslednjim sekundama utakmice izbegli poraz u prestonici Šumadije – 2:2 (0:1).

Iako je domaćin bio agilniji u uvodnim minutima utakmice, gosti su prvi došli do prednosti pogotkom Vukadinovića, koji je odbijenu loptu posle udarca Pavlovića sproveo u mrežu kragujevačkog tima. Imali su „studenti“ lepu priliku da do odlaska na odmor poravnaju rezultat, ali je udarac Stojčevskog zaustavila prečka. Na drugoj strani, golman Ekonomca Milanović uspešno je osujetio pokušaje Pavlovića, Vukadinovića i Kocića.

Početak drugog poluvremena protekao je u uzaludnim pokušajima igrača Ekonomca da savladaju vrlo raspoloženog Jakova Vulića, koji je svojim golmanskim bravurama bacao u očajanje izabranike trenera Vidana Bojovića. U momentima kada je i pristalicama kragujevačkog tima počelo polako da ponestaje strpljenja, Ninoslav Aleksić je uz dosta sreće uspeo da smesti loptu iza Vulićevih leđa, donevši tako dugo čekano izjednačnje kragujevačkom timu.

Samo dva minuta kasnije Stojčevski je iskoristio maestralnu asistenciju mladog Ćirke da kreira rezultatski obrt i dovede aktuelnog šampiona na rub trećeg poraza u sezoni. Ulogu spasioca preuzeo je jedan od trojice bivših igrača Ekonomca u redovima lozničkog tima, Mladen Kocić, koji je efektnim pogotkom 36 sekundi pre kraja utakmice postavio konačnih 2:2.

Ekonomac je zadržao četvrto mesto na tabeli sa 26 bodova, koliko sada ima i petoplasirano Vranje, dok je Loznica ostala na vodećoj poziciji sa 33 osvojenih bodova.

„Studente“ sada očekuju dva vezana gostovanja, najpre ekipi Bečeja, a odmah potom i Ivanjici. U pauzi između ova dva gostovanja, Kragujevčani će odigrati meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv ekipe SAS-a u Zrenjaninu.