Kobna sudijska nadoknada vremena

kadeti-radnickogKadeti Radnčkog 1923 nesrećno su poraženi na svom terenu od vršanjaka iz Crvene zvezde sa 0:1 (0:0), u okviru 27. kola Kadetske lige Srbije. Kragujevčanima je presudio Ivanović u sudijskoj nadoknadi vremena.

„Đavolima“ je ovo drugi uzastopni poraz, prvi na domaćem terenu ove sezone. Kadeti Radničkog nisu zaslužili poraz po svemu viđenom. Čak su u 82. minutu propustili kolosalnu priliku da dođu do vođstva, nakon akcije Gavrovića i Đukića, ali je stativa bila saveznik crveno-belima.

Kazna za taj promašaj sitigla je desetak minuta kasnije, kada je u sudijskoj nadonkadi vremena kapiten gostiju Stojanović izvanredno centrirao, a do tada nezapaženi Ivanović skrenuo loptu glavom u mrežu za veliko slavlje Beograđana, koji su ovom pobedom zadržali čelnu poziciju na tabeli, ispred večitog rivala Partizana.

Radnički nakon ovog kola ima 37 bodova i nalazi se u bezbrižnoj sredini tabele. U narednom kolu Kragujevčani će gostovati Vojvodini u Novom Sadu.

Radnički 1923 – Crvena zvezda 0:1 (0:0)