Klek iznenadio Radnički u „Jezeru“

ok-radnicki-2015

Odbojkaši Radničkog poraženi su večeras u svom „Jezeru“ od ekipe Klek Srbijašume sa 2:3 (19:25, 23:25, 25:14, 25:18, 11:15), u meču 10. kola Viner Štediše lige.

Po drugi put ove sezone ekipa iz Kleka savladala je nekadašnjeg šamipona države. Kao i u prvom meču odigranom u Kleku, ponovo je bio presudan peti set, u kome su gosti bili skoncentrisaniji i zasluženo došli do trijumfa u „Jezeru“.

Sam početak susreta nagoveštavao je nepovoljan scenario po izabranike Predraga Srećkovića. Klek je nakon pedeset minuta efektivne igre imao vođstvo od 2:0 u setovima i bio na korak od osvajanja sva tri boda sa gostovanja u srcu Šumadije.

Ipak, domaći odbojkaši su se prenuli, zaigrali znatno angažovanije u naredna dva seta i prilično lako stigli do izjednačenja. Usledio je peti set, koji je pokazao da je ova „rezultatska potera“ ostavila traga na igračima Radničkog, kojima je ponestalo i snage i koncentracije u odlučujućem periodu, tako da je gostima na kraju pripao veći deo plena.

Kragujevčani večeras nisu imali odgovarajuća rešenja za udarni trio gostiju – Tomića sa 22, Roljića sa 19 i Ateljevića sa 17 poena. Njima je sa druge strane parirao najefikasniji akter susreta Uglješa Ilić sa čak 27 poena, ali sjajni korektor kragujevačkog tima nije imao odgovarajuću podršku saigrača.

Ovaj poraz nije značajnije uticao na položaj ekipe Radničkog na tabeli Super lige, koja posle deset odigranih kola zauzima šesto mesto sa ukupno dvanaest osvojenih bodova. Međutim, ostaje žal za propuštenom prilikom da se dodatno popravi plasman i uhvati priključak sa ekipama iz gornjeg doma.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje kraljevačkoj Ribnici, još jednoj ekipi koja se ove sezone grčevito bori za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Radnički – Klek 2:3 (19:25, 23:25, 25:14, 25:18, 11:15)

Dvorana: SRC “Jezero”.
Sudije: Predrag Balandžić i Aleksandar Petrović.
Trajanje meča: 107 minuta.