KKK Radnički: Do trijumfa u Prijepolju posle produžetka

U utakmici 23. kola Prve lige Zapad, košarkaši kragujevačkog Radničkog pobedili su ekipu Mileševca u Prijepolju nakon produžetka. Posle četrdeset minuta rezultat je bio nerešen – 82:82 (20:21, 19:22, 20:22, 23:17), ali su u dodatnih pet minuta Kragujevčani bili bolji i slavili rezultatom 93:90.

Mileševac je imao vođstvo u većem delu utakmice. U poslednju četvrtinu domaći su ušli sa šest poena prednosti (65:59), ali je ekipa Darka Brajkovića ipak uspela da se izbori za produžetak, u kome je uspela da savlada svog rivala.

Arnaut je bio najefikasniji u ekipi Radničkog sa 22 poena, kapiten Šamanović ubacio je poen manje (21), a dvocifren učinak imali su još i Milosavljević (16), Popović (13) i Nikolić (12).

Nakon ove pobede Kragujevčani zauzimaju treće mesto na tabeli, sa skorom 18-5 i 41 osvojenim bodom. U vođstvu je i dalje ariljski Klik sa 43 boda, dok drugoplasirani Novi Pazar ima bod manje.

U 24. kolu Radnički će ugostiti Prvu petoletku iz Trstenika.