Himik savladao Radnički na startu druge faze Evrokupa

Ukrajinski predstavnik izvojevao pobedu na startu „Last 32“ faze Evrokupa. Radnički odigrao kvalitetno, ali je domaćin više pokazao u drugom poluvremenu i zasluženo ostvario pobedu.

Sava Lesic khimikUtakmica je počela u jakom ritmu, gde se videlo da su obe ekipe odmornije u odnosu na period kraja protekle kalendarske godine. Čvrste odbrane i jak ritam uslovili su mali broj poena u prvoj deonici, kao i pravo odmeravanje snaga na obe strane.

Na početku druge deonice, gosti su odoleli pritisku tuđeg parketa i na sredini druge četvrtine otišli na velikih deset poena prednosti, predvođeni Lešićem i Mlađanom. Međutim, do odlaska na poluvreme Ukrajinci su zbili redove i vratili se u rezultatski egal. 32:34

Na početku treće deonice Radnički je ponovo teškom mukom otišao na šest poena viška i to je bilo sve što je Radnički uspeo da uradi na ovom meču, protiv izuzetno kvalitetnog protivnika.

Na početku poslednje četvrtine, iskusni domaćin je odigrao veoma dobro, a Radnički nije uspeo da parira u svim elementima igre, taman koliko je bilo dovoljno da Khimik ode na sedam poena prednosti i mirno privede utakmicu kraju.

Najraspoloženiji kod pobednika bio je trio Fraimanis/Dilejni/Shuler koji su postigli po 14 poena, dok je u ekipi Radničkog najbolji bio Mlađan sa 15 poena, a u stopu ga je pratio Marinović sa 14 poena i osam asistencija.

Arena: OLYMP.
Gledalaca: 1000.
Sudije: JASEVICIUS [LTU], KOWALSKI  [POL], KOLJENSIC  [MNE].

KK Himik : KK Radnički 73:68 (13:14, 19:20, 21:16, 20:18)

Himik Južnji: Popov 2, Getens 6, Kovaljenko 12, Šuler 14, Freimanis 14, 9sk, Trevis 8, Zavadski, Dilejni 14, Pustovoj, Prokopenko, Rjabčuk 3, trener: Karlis Mužnieks.

Radnički Kragujevac: Sili 2, Janković, Lešić 6, Jović 2, Mlađan 15, Kalinić 8, Birčević 9, 10sk, Pilčević, Dimić, Brkić 12, Jevtović, Marinović 14, 8as, trener: Miroslav Nikolić.

Sledeći meč Kragujevčani igraju sa berlinskom Albom u Jezeru 15. januara.