Katastrofa Radničkog u Pećincima

Fudbaleri Radničkog poraženi su derbiju začelja od Donjeg Srema u Pećincima sa ubedljivih 1:4 (0:1). Ovo je jako neugodan poraz za Kragujevčane, koji ih ponovo dovodi u opasnu situaciju kada je u pitanju opstanak u elitnom rangu.

Ponadali su se „đavoli“ nakon pobede nad Radom proteklog vikenda da dolaze bolji dani za njihove ljubimce. Međutim, Donji Srem je danas u Pećincima apsolutno srušio ta očekivanja i naneo deseti poraz Kragujevčanima ove sezone.

Nakon poprilično otvorene igre u prvih deset minuta meča, Sremci dolaze do vođstva. Đuro Zec je prošao po levoj strani, uputio idealan centaršut za Damjanovića koji vara Čančarevića i donosi prednost domaćinu – 1:0. Bio je to šok za igrače Radničkog već na samom startu meča

U 20. minutu šansu je imao Mijić, koji se ipak u odsudnom trenutku spetljao pred golom Kragujevčana.

Jako loše je delovala zadnja linija gostiju na ovom meču, ali Sremci duže vreme nisu uspevali da iskoriste tu smušenost u odbrani Radničkog.

U 43. minutu Radnički uspeva da postigne gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Dva minuta kasnije prete Sremci. Ipak, Božović je bio na pravom mestu i dobro intervenisao, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćina.

Očekivalo se da Kragujevčani zaigraju angažovanije u narednih 45 minuta, ali je umesto toga usledio novi šok u 53. minutu. Mijić je primio loptu na ivici šesnaesterca Radničkog, lepom varkom se oslobodio svog čuvara i onda zatresao mrežu Čančarevića za 2:0.

Mnogo problema pravio je Đuro Zec odbrani Radničkog, koja nije uspevala nikako da ga zaustavi. Pokušao je trener Ristanović da uvođenjem još jednog napadača Dragana Čadikovskog učini nešto više u nastavku meča, ali to nije dalo rezultata.

U 65. minutu je definitivno rešeno pitanje pobednika na ovom meču. Opet je Đuro Zec bio inicijator akcije, koju je Sinđić završio maestralnim udarcem za prednost domaćih od 3:0. Prava katastrofa Kragujevčana bila je na vidiku.

Tračak nade za goste dogodio se u 73.minutu, kada je Spalević realizovao penal nakon prekršaja nad Beljićem.

Ipak, usledio je drugi žuti karton za Bubanju u 81. minutu, pa su Kragujevčani u zadnjih desetak minuta morali da jure rezultat sa igračem manje.

U 87. minutu srušen je u kaznenom prostoru Radničkog Krunić, pa je sudija Popović pokazao na belu tačku. Međutim Čančarević je zaustavio udarac Ognjena Damjanovića sa jedanaest metara. Lopta se odbila do Krunića, ali je Čančarević još jednom sjajno reagovao. Potom je pokušao Mijić, ali je izblokiran, da bi tek iz četvrtog pokušaja Đuro Zec uspeo nekako loptu da prosledi u mrežu Radničkog za konačnih 4:1.

Bilo je ovo sjajno izdanje ekipe Vlade Čapljića, koja je u potpunosti nadigrala Kragujevčane. Nakon ovog poraza Radnički je sam sebi zakomplikovao situaciju, tako da je sada dospeo opet u opasnu zonu, sa samo bodom prednosti u odnosu na Slobodu, Javor i Donji Srem.

U narednom kolu Radnički će na „Čika Dači“ dočekati Slobodu Point, u duelu koji može da bude od presudne važnosti za opstanak u elitnom rangu.